Galatasaray'dan Demirören'e tepki, Melo'ya destek

Galatasaray Kulübü, Fenerbahçe ile oynanan maç sonrası futbolcuları Felipe Melo ile ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'e tepki gösterdi.

Galatasaray'dan Demirören'e tepki, Melo'ya destek
08 Nisan 2014 Salı 19:23

Galatasaray Kulübü, Fenerbahçe ile oynanan maç sonrası futbolcuları Felipe Melo ile ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'e tepki gösterdi. Sarı kırmızılı kulüp oyuncuları Melo'ya da sahip çıktı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in "Beşiktaş'ın Nouma'ya yaptığını, Galatasaray da Melo'ya yapmalı" açıklamasına Galatasaray'dan tepki geldi. "Türk futbolunu Melo’ya verilecek ceza kurtarmaz" denilen açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Galatasarayımızın, pazar akşamı, ezeli rakibine tek bir gol pozisyonu bile vermeden kazandığı haklı galibiyete gölge düşürmek için yapılan ve bizim için sürpriz olmayan yayınları tebessümle izliyoruz.

Ancak, bütün kulüplere eşit mesafede olması gereken Federasyon Başkanı'nın, bir futbolcumuzla ilgili yaptığı açıklamaları, bulunduğu makam açısından talihsiz bir beyan olarak değerlendiriyoruz. Galatasaray Futbol Takımı oyuncularından Felipe Melo'nun ceza alması için bağlı federasyon kurullarına adeta yol gösteren ve etki altına almaya çalışan beyanlarını, bir 'Başkan'ın tarafsızlık konumuyla bağdaştıramıyoruz.

Futbolcumuzun maç içinde, etik dışı hiçbir anlam taşımayan, Türkiye ve dünya futbolunda sayısız örnekleri bulunan birkaç saniyelik tepkisini, geçmişte genel ahlaka aykırı eylemi nedeniyle ağır cezalara çarptırılmış bir futbolcuyla kıyaslamasını ise kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Türk futbolunu Melo'ya verilecek ceza kurtarmaz.

Yıllardır Türk futbolunun uluslararası kamuoyunda saygınlığını yeniden sağlayacak kararları veremeyen bir Federasyonun başkanının, kulübümüzden bir futbolcumuza ceza verilmesini istemesi, bugüne kadarki davranış ve uygulamalarında, ne kadar taraflı davrandığının yeni bir kanıtı ve örneğidir."
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×