'Galatasaray'da transferi Aysal yapıyor, biz gazetelerden öğreniyorduk'

Galatasaray'ın eski tecrübeli yöneticisi Semih Haznedaroğlu, "Ünal Aysal’ın bir transfer ekibi vardı.

'Galatasaray'da transferi Aysal yapıyor, biz gazetelerden öğreniyorduk'
30 Ocak 2014 Perşembe 11:48

Galatasaray'ın eski tecrübeli yöneticisi Semih Haznedaroğlu, "Ünal Aysal’ın bir transfer ekibi vardı. Biz yöneticiler yapılan transferleri gazetelerden okurduk. Yapılan transferleri yönetimde sorgulayamazdık." dedi.

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal’ın ilk başkanlık döneminde yönetimde yer alan Semih Haznedaroğlu, Radyospor'a ilginç itiraflarda bulundu. Haznedaroğlu, "Yönetimdeydik ama Galatasaray’ın transferlerini gazetelerden okurduk. Bize bir şey söylenmezdi. ‘Niye böyle yapılıyor’ diye de kimse soramazdı." diye konuştu.

YÖNETİMİN TRANSFERLERDEN HABERİ OLMADI

Ünal Aysal’ın transfer için bir danışman gurubu bulunduğunu ve her şeyin bu ekip tarafından götürüldüğünü ifade eden Haznedaroğlu, "Bunları anlattığım için kötü adam ilan edebilirler. Bana darılabilirler ama gerçek bu." diyerek şunları söyledi:

"Galatasaray’da Aysal’ın transfer için bir danışman ekibi var. Her şeyi bu ekip yapar. Yönetimin transfer çalışmalarından haberi olmaz. Benim zamanımda biz transfer haberlerini herkes gibi gazetelerden okuduk. Yönetim Kurulu toplantılarına transfer çalışmaları gelmez, tartışılmaz ve karar verilmezdi. Sanıyorum şimdi de aynı şekilde oluyor."

NEDEN DİYE SORAMAZDIK

Haznedaroğlu, Amrabat 8 milyon euro karşılığında transfer edildiğinde ‘biz bu parayı nasıl veriyoruz’ diye sordunuz mu ya da soran oldu mu sorusuna ise şöyle cevap verdi:

"Önce şunu belirteyim. Amrabat iyi bir oyuncu. Ancak o dönemde bunu yönetimde hiç tartışmadık . Çünkü transferden haberimiz olmadı. Transfer gerçekleştikten sonra da kimse bu soruyu sormadı. Zaten böyle bir soruyu sormak kolay değil. Sorduğunuz zaman başınıza iş alırsınız. Dolayısıyla bu tip tartışmaları hiç yapamadık."
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×