Galatasaray ve Nike 2014–15 sezonu formasını tanıttı

Galatasaray'da 2014–15 sezonunda giyilecek formaların tanıtımı yapıldı. 'Av sezonu başlıyor' sloganıyla yapılan tanıtımda Galatasaray’ın yeni formasının tasarımında kulübün başarılarından esinlendiği belirtildi.Formalara yüklenen...

Galatasaray ve Nike 2014–15 sezonu formasını tanıttı
18 Temmuz 2014 Cuma 12:28

Galatasaray'da 2014–15 sezonunda giyilecek formaların tanıtımı yapıldı. 'Av sezonu başlıyor' sloganıyla yapılan tanıtımda Galatasaray’ın yeni formasının tasarımında kulübün başarılarından esinlendiği belirtildi.

Formalara yüklenen misyonda, "Galatasaray bu sezon, takımın tarihinden, karakterinden ve modern Avrupa takımı çizgisinden alınan ilhamla hazırlanan yeni formasıyla sahaya çıkacak. Galatasaray, cesaret, karizma ve yenilikler sayesinde kazanılmış olan Türkiye’nin en güçlü takımı olma özelliğini taşımaktan gurur duyuyor." vurgusu yapıldı.

Yeni geleneksel sarı kırmızı iç saha forması, kulübün efsanevi oyuncularından Metin Oktay tarafından giyilen formadan esinlenilen dinamik grafiklerle öne çıkıyor. Bu grafikler Galatasaray’ın sembollerinden biri olan aslan figürüne gönderme yapmak için kullanılan hız ve hareket hissi verilmeye çalışılıyor.

Aynı zamanda formada kırmızı V yaka ve kollarda sarı manşetler kullanıldı. Forma sarı çizgili kırmızı şort ve üzerinde sarı şerit bulunan kırmızı çoraplarla tamamlandı.

Galatasaray’ın yeni deplasman forması ise kulübün hem Türkiye liginde hem de uluslararası arenada en büyük başarılarını yaşadığı 2000 yılında giydiği ilk beyaz formadan ilham alınarak hazırlandı. Yeni deplasman tişörtünde temiz ve klasik beyaz renk kullanılırken Galatasaray’ın iç saha renkleri sarı kenarlı kırmızı çift sıralı yaka ve yine sarı kenarlı yüksek kırmızı renkli manşetlerle yansıtıldı. Deplasman şortu ve çorapları da kırmızı detaylara sahip beyaz renkte tasarlandı. Hem iç saha hem de deplasman formalarında kırmızı ve sarı renkli iç flama etiketi kullanıldı.

CİHAN

Galatasaray ve Nike 2014–15 sezonu formasını tanıttı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×