Eskişehir'in yeni stadında çimler seriliyor

- Eskişehir'de tamamlanmak üzere olan yeni stadın çim serme işlemine başlandı - Eskişehirspor Kulübü Başkanı Ünal: - "Artık çimlerimiz döşenmeye başladı. Yeni stattaki ilk yılımızda şampiyon olmak istiyoruz"

Eskişehir'in yeni stadında çimler seriliyor
25 Haziran 2016 Cumartesi 16:29


ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de inşası tamamlanmak üzere olan 35 bin kişilik yeni stadın çim serme işlemine başlandı.

Çalışmaları izlemek için stada gelen PTT 1. Lig takımlarından Eskişehirspor'un kulüp başkanı Halil Ünal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı görevini yürüttüğü dönemden bu yana inşaatla yakından ilgilendiğini söyledi.

Projenin her aşamasını takip ettiğini dile getiren Ünal, sıfır hata ile yapılan tesisin, Türkiye'nin en güzel statları arasında yer alacağını kaydetti.

Ünal, yüklenici firmanın bu sene 1 Ağustos'ta stadı teslim edeceğini aktararak, şöyle konuştu:

"Stadı bize kazandıran Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı da açılışa davet edeceğiz. Umuyorum ki, ilk maçlarımızı yeni stadımızda oynayacağız. Artık çimlerimiz döşenmeye başlandı. Yeni stattaki ilk yılımızda şampiyon olmak istiyoruz. Eskişehirspor takımı bir kazaya uğradı, küme düştü ama inşallah yeniden çıkacağız. Bu süreçte herkesin desteğine ihtiyacımız var."

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hüseyin Aksoy da yaptığı açıklamada, çim serme işleminin bir hafta süreceğini kaydederek, "Stadın yeni sezona yetişmesini planlıyoruz. Koltuk yerleştirme işlemleri devam ediyor. İnşaata 33 bin seyirci sayısıyla başladık ama koltuk montajı yapıldığında yaklaşık 35 bin seyirci kapasitesi olacak. İnşallah yeni sezonda stadımız dolacak." ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×