Erdal Alkış: TFF yönetiminin istifa etmemesi futbolun baronlarının bir planı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkan adayı Erdal Alkış, federasyon başkanı Yıldırım Demirören'in Kasımpaşa-Beşiktaş maçının tekrar edilmesiyle ilgili yaptığı açıklamayı eleştirdi.

Erdal Alkış: TFF yönetiminin istifa etmemesi futbolun baronlarının bir planı
14 Ocak 2014 Salı 19:18

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkan adayı Erdal Alkış, federasyon başkanı Yıldırım Demirören'in Kasımpaşa-Beşiktaş maçının tekrar edilmesiyle ilgili yaptığı açıklamayı eleştirdi.

"Türk futbol kamuoyuna saygıyla duyurulur" başlığı ve TFF Başkan Adayı Erdal Alkış imzasıyla yayınlanan yazılı açıklamada, Alkış, "TFF Başkanı Yıldırım Demirören tarafından yapılan açıklamadan sonra bu güne kadar yapılan yönetimsel hezeyana bir yenisi daha eklenmiş bulunulmaktadır." diyerek şu ifadelere yer verildi:

"Seçildiği günden itibaren Türk futboluna kattığı hiçbir katkı olmadığı gibi dünya klasmanında her geçen gün hem kalite hem etik kurullar tarafından Afrika ülkelerinin bile gerisine düşürülen Türk futbolu devam eden TFF yönetimi içeride çıkardığı krizlerle de maalesef huzursuzluğa, karamsarlık ve kargaşaya dolaysıyla futbol terörüne neden olmaya devam etmektedir.

TFF, futbolu yönetmek için seçilmiş bir yönetimdir. Yönetim, problem üretmek değil problem çözmektir. Kendi şahsi menfaatleri için üç beş futbol terörizminin önünde Türk futbolu ve kulüplerimizin diz çöktürülmesi futbolu yönetmek değildir. TFF'nin bunu yapmaya da hakkı yoktur.

Hiçbir milli başarısı olmamasına rağmen isimleri kullanarak TFF'nin maddi ve manevi kaynağını dolayısıyla bu milletin parasını birilerine peşkeş çekerek, bu kişilerin üzerinden prim sağlama çabası beyhude bir gayrettir.
Aynı şekilde bu isimler de kendilerini 'olmazsa olmaz' olarak ilan edip gelecek 20 yılı kendi üzerlerinde planladıklarını duyurmaları da bu yönetimsel zafiyetin bir sonucudur.

TFF yönetimi artık insani melekeleri ve vicdanları tefessüh etmediyse buna bir dur diyerek olağanüstü seçime gidilmek üzere istifa etmeleri şarttır. Hiçbir kulübümüzün memnun olmadığı ve hiçbir taraftarın da memnun olmadığı bir TFF yönetiminin istifa etmeksizin devam etmesi sadece futbolun baronlarının bir planı ve desteğinden başka bir şey değildir.

Bu güne kadar sessiz kalarak düzelmelerini beklemiş olmamız bundan sonra bu sessizliği sürdüreceğimiz anlamına gelmez. Sesimizi daha da yükselterek TFF yönetiminin istifa etmesini isteyeceğiz. Anadolu kulüpleri bizim artık sessiz kalmamızı istememekte ve bize baskıları artarak devam etmektedir."
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×