Dünya Kupası'nın provası Fatih Üniversitesi'nde yapılacak

114 farklı ülkeden bin 556 öğrencinin eğitim gördüğü Fatih Üniversitesi, gençler arasındaki dostluğu pekiştirmek için Fatih World Cup Futbol Turnuvası’nın 4.

Dünya Kupası'nın provası Fatih Üniversitesi'nde yapılacak
19 Aralık 2013 Perşembe 12:53

114 farklı ülkeden bin 556 öğrencinin eğitim gördüğü Fatih Üniversitesi, gençler arasındaki dostluğu pekiştirmek için Fatih World Cup Futbol Turnuvası’nın 4.’sünü düzenleyecek. 18 Aralık 2013-10 Mart 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek şampiyonada, 24 farklı ülke takımı mücadele edecek. İlk 4 takım arasına girme başarısı gösteren ülke takımları 2014 yılının Mart ayında yapılacak Uluslararası Futbol Turnuvası (UFT) 2014’de ülkelerini temsil edecek.

Konuyla ilgili bilgiler veren Fatih Üniversitesi Spor Direktörü Coşkun Uslusoy, turnuvanın spor aracılığı ile barış mesajları verdiğini ifade etti. Sporun birleştirici yönü ile ilgilendiklerini ve farklı insanları bir araya getirmeye çalıştıklarını belirten Uslusoy, "Sporun asıl hedefi birlikte yaşamaya katkı sağlamasıdır. Ne yazık ki günümüzde özellikle futbol şiddetin yaşandığı bir alan haline geldi. Biz ise futbolun şiddet ile anılmasını istemiyoruz. Spor insanları bir arada tutan tutkal gibidir. Bu noktaya vurgu yapmaya çalışıyoruz." ifadelerini kullandı. Uslusoy, 16 Nisan’da açılış töreni ve 8 Mayıs’ta final maçı yapılacağını bildirdi.

Bu yılki oganizasyonun kura çekimlerine Fenerbahçe’nin eski futbolcusu Fabio Luciano da katıldı.
CİHAN

Dünya Kupası'nın provası Fatih Üniversitesi'nde yapılacak


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×