Demirören'den MHK Açıklaması

YILDIRIM DEMİRÖREN: "MHK İSTİFA EDECEK DİYE BİR ŞEY YOK"

Demirören'den MHK Açıklaması
13 Ocak 2014 Pazartesi 16:46

MHK ile TFF Yönetimi toplantıya girdi. 
Edinilen bilgiye göre TFF'nin Kasımpaşa-Beşiktaş maçını tekrar oynatma kararı sonrası MHK'nin göreve devam edip etmeyeceği konuşuluyor.

Toplantıya TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve MHK Başkanı Zekeriya Alp sabah saatlerinde gelerek İstinye'deki binaya girdiler.

TFF'nin Kasımpaşa-Beşiktaş maçını tekrar oynatma kararı sonrası MHK'nin göreve devam edip etmeyeceği tartışılırken, 
TFF Başkanı Yıldırım Demirören toplanmadıklarını MHK Başkanı Zekeriya Alp ile bir araya gelmediklerini söyledi. 
Sabah saatlerinde gelerek İstinye'deki TFF binasına gelen Demirören ve Alp çıkışta açıklama yaptılar. 

Demirören; "Doğru olmayan haberler yapılıyor o yüzden buraya çıkıp konuşma gereği duyduk. Ne toplandık, ne sayın Zekeriya Alp'i gördük, ne yemek yedik, ne de bir karar aldık. Yönetim dün bir karar aldı, Yönetimin aldığı bir kararı kurulları tartışamaz. Sadece Tahkim süreci var, futbolun yürüyüşü içinde PFDK bir karar aldığı zaman Tahkim değiştirirse PFDK mı istifa edecek. Yönetim aldı kararı, bu demek değildir ki MHK istifa edecek. MHK sonuna kadar yönetimimizle beraber görevdedir. Bu böyle devam edecek.
Her türlü olaylarla mücadele etmek zorundayız, ilerleyen zamanda da bir sürü tartışma, sorun çıkacaktır. Futbol kurallar içinde yürütülüyor. Uymayan cezasını çeker" diye konuştu.

Zekeriya Alp ise tüm hakem camiası ile görevlerini en iyi şekilde yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Alp, "Biz hizmet etmek istiyoruz. Hakemlerimizle birlikte bu görevi en iyi şekilde yapmaya devam edeceğiz. Sayın Demirören ve Yönetimine desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Biz MHK olarak içeride yarından itibaren çeşitli illerde yapılacak koşuların detayını çalıştık. O yüzden buradaydık" dedi.

Kasımpaşa-Beşiktaş maçında hakem raporunun değiştirilip değiştirilmediğinin sorulması üzerin ise "Raporlarla ilgili olarak şunu söyleyebilirim, raporu ben görmem. İlgili kurula gider. Rapor değiştirildi diye bir şey yok." cevabını veren Alp, "Barış Şimşek görev alacak mı" sorusu üzerine ise şunu söyledi:
"Barış Şimşek görevine devam edecek. Kendisinin şu an bir sakatlığı var. Mazeretli olarak kabul ettik. Koşulara başlayıp başarılı olursa tekrar görev vereceğiz"

MHK, BAŞKAN’IN KELLESİNİ VERMEDİ

"BİRLİKTE GELDİK, BİRLİKTE GİDERİZ"

Futbol Ailesini 1 aydır meşgul eden ve dün TFF'nin yaptığı açıklama ile tekrar edilmesi kararlaştırılan Kasımpaşa-Beşiktaş maçı gündemi tutmaya devam ediyor. Gözler bugünkü MHK toplantısında Başkan Zekeriya Alp'in görevi bırakıp bırakmamasına odaklanmıştı. Ancak hararetli bir biçimde devam eden MHK toplantısında Zekeriya Alp'ten istifa kararı çıkmadı. Aksine, MHK kapalı kapılar ardında yapılan görüşmede, Başkanına kayıtsız, şartsız destek verdi ve, "Birlikte geldik, birlikte gideriz" cümlesi ile kendisine devam kararı aldırttı. MHK üyeleri ile, hakem camiasının ağır topları, "Bu aşamada senin gibi pırıl pırıl bir adamın görevi bırakmasına gönlümüz razı değil" diyerek Alp'in kellesini vermedi. Zekeriya Alp'in toplantı boyunca, istifa edeceğine dair yaptığı hamleler sürekli, kurulun karşı çıkması ile bertaraf edildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×