Bursaspor’dan futbolcular arasında sürtüşme iddialarına yalanlama

Bursaspor Yönetim Kurulu, bazı medya organlarında yer alan, disiplinsizlik ve futbolcular arasında sürtüşme yaşandığı yönündeki iddiaları yalanladı.

Bursaspor’dan futbolcular arasında sürtüşme iddialarına yalanlama
08 Ocak 2014 Çarşamba 17:48

Bursaspor Yönetim Kurulu, bazı medya organlarında yer alan, disiplinsizlik ve futbolcular arasında sürtüşme yaşandığı yönündeki iddiaları yalanladı.
    Kulübün resmi internet sitesi aracılığı ile yapılan açıklamada, şöyle denildi: “Başkan, yönetici, taraftar, gazeteci, teknik adam ya da futbolcu olarak Bursasporluluk, sadece yeşil beyaz bir objeyle tanımlanabilecek, bir forma, bir atkı ya da bir lisans ile izah edilebilecek bir ruh ve duygu değildir. Bursasporlu olmanın koşulları vardır ve beceri, yetenek, yeterlilik gibi kriterlerden çok daha önemlisi, Bursasporluluk duruşuna ve onuruna uygun bir karaktere sahip olmak ve buna uygun davranmaktır. Dolayısıyla bizler, görev aldığımız her dönemde bu gerçeği asla aklımızdan çıkarmayarak sorumluluklarımızı yerine getirmeye çalıştık."
    Sportif başarısızlıkların tamirinin her zaman mümkün olabileceğini ancak Bursasporluluk duruşu ve onuruyla ilgili bir zafiyetin yaşanmasına seyirci kalınmayacağının vurgulandığı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
     “Buradan hareketle, bazı basın yayın organlarında yer alan ve hiç bir gerçekliği olmayan, disiplinsizlik ya da futbolcular arasında sürtüşme yaşandığına ilişkin haberler, maksatlı olduğu kadar, başta takımımız olmak üzere camiamızı karıştırmaya hevesli çarpık zihniyetlerin hayal ürününden ibarettir. Yönetim olarak, asla takım içinde bu tür problemlere izin vermeyeceğimiz gibi, bu gibi durumlarda Bursaspor'un duruşunu ve onurunu gözeterek, gerekli müdahaleyi gözümüzü kırpmadan yaparız. Camiamızın, özellikle göreve gelişimizin ardından başlatılan ve sistematik bir şekilde devam ettirilen çirkin kampanyanın ürünü olan bu tip yalan haber ve yorumlara asla itibar etmemelerini istiyor, futbolcu grubumuzun bir kolej takımı kimliğinde çalışmalarını sürdürdüğünün bilinmesini istiyoruz.”
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×