Bursa'da yamaç paraşütü şampiyonası

- 45 pilotun katılacağı şampiyona iki gün sürecek

Bursa'da yamaç paraşütü şampiyonası
03 Haziran 2016 Cuma 18:13


BURSA (AA) - Orhangazi Belediyesi ile Gökyüzü Hava Sporları Kulübü tarafından düzenlenecek Bursa Kupası 2016 Yamaç Paraşütü Şampiyonası hafta sonu Orhangazi ilçesindeki Gürle Dağı'ndaki parkurda gerçekleştirilecek.

Orhangazi Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, bu yıl 5'incisi gerçekleştirilecek organizasyon daha fazla yarışma pilotu yetiştirilmesi, Bursa'nın doğa sporları ve sportif havacılık potansiyelinin tanıtılması amacıyla düzenleniyor.

Bursa, İstanbul, Ankara, İzmir, Sakarya, Manisa gibi illerden toplamda 45 pilotun katılacağı yarışma iki gün sürecek.

Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu, Türk Hava Kurumu (THK) ve Uluslararası Havacılık Federasyonu (FAI) tarafından onaylı resmi yarışma olan Bursa Kupası 2016'ya katılan yarışmacılar Orhangazi Belediyesi Spor Tesisleri'nde konaklayacak ve göl kenarı kamp alanında da çadır kuracaklar.

Yarışma uçuşları, o günkü meteorolojik koşullara göre şekillendirilecek, görev komitesi tarafından hazırlanacak olan uçuş rotası, havadaki dönüş noktaları ve uçuşun bittiği gol noktası, yamaçta sporculara verilecek brifingde anlatılacak. Her iki günde de öğlen saatlerinde başlayacak olan yarışma uçuşları saat 18.00'de bitecek ve pilotlar kendilerine verilen zorlu rotayı uçarak tamamlayacak.

İki gün boyunca görev uçuşlarındaki rotaları en fazla ve en hızlı şekilde tamamlayan sporcular, kupa ve madalya almaya hak kazanacak.

Şampiyonada, genel, kadınlar ve spor kulüpleri klasmanlarında kupa ve madalyalar verilecek.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×