Basketbolda, Gediz ve Melikşah Üniversiteleri ile Aşut Mersin 2. Lig'e yükseldi

Adana'da 5 gündür devam eden 3. Lig Final Grubu 2. Lig'e Terfi karşılaşmaları sona erdi. Yenilgisi bulunmayan Gediz Üniversitesi turnuvanın şampiyonu oldu. Turnuva sonunda Gediz Üniversitesi'nin yanı sıra Melikşah Üniversitesi ve Aşut Mersin...

Basketbolda, Gediz ve Melikşah Üniversiteleri ile Aşut Mersin 2. Lig'e yükseldi
21 Mayıs 2014 Çarşamba 12:08

Adana'da 5 gündür devam eden 3. Lig Final Grubu 2. Lig'e Terfi karşılaşmaları sona erdi. Yenilgisi bulunmayan Gediz Üniversitesi turnuvanın şampiyonu oldu. Turnuva sonunda Gediz Üniversitesi'nin yanı sıra Melikşah Üniversitesi ve Aşut Mersin 2. Lig'e yükselme başarısı gösterdi.

Menderes Spor Salonu'nda gerçekleştirilen günün ilk maçında Aşut Mersin, rakibi Afyon Karahisar Belediyespor'u zorlanmadan 83-71 yendi. Bu karşılaşmada Aşut Mersin'den maçın yıldızı seçilen Barbaros Bozkurt'a plaketini Basketbol Federasyonu Adana İl Temsilcisi Rıza Öztürk verdi.

Günün ikinci karşılaşmasında Adanaspor, turnuvada galibiyeti bulunmayan İstanbulspor'u 79-66 yenerek ikinci galibiyetini elde etti. Adanaspor'dan Mesut Kadir Çipa, maçın yıldızı seçildi. Plaketini Adana Bölgesi Teknik Komiseri Cem Cengiz verdi.

Günün son karşılaşmasında turnuvanın iki güçlü ekibi Gediz Üniversitesi ile Melikşah Üniversitesi karşı karşıya geldi. Son periyotta üstünlük sağlayan Gediz Üniversitesi yenilgi almadan turnuvanın şampiyonu oldu. Gediz Üniversitesi'nden maçın yıldızı seçilen Eren Ocaktürk'e plaketini Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi verdi.

Turnuvada şampiyon olan Gediz Üniversitesi, ikinci olan Aşut Mersin ve üçüncü olan Melikşah Üniversitesi'ne kupa, madalya ve diğer ödüllerini Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, Spor Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Eski Başkanı Başmüfettiş Hasan Çelik, Spor Şube Müdürü Kazım Tekin ile Basketbol Federasyonu İl Temsilcisi Rıza Öztürk verdi.

Gediz Üniversitesi'nden Eren Ocaktürk, elemelerin en başarılı oyuncusu seçildi. Şampiyon olan Gediz Üniversitesi sporcu, teknik kadro ve diğer görevlileri salon içinde uzun süre sevinç gösterilerinde bulundular.

CİHAN

Basketbolda, Gediz ve Melikşah Üniversiteleri ile Aşut Mersin 2. Lig'e yükseldi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×