Başkan Fikret Orman, siyah - beyazlı taraftarlara seslendi

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, siyah - beyazlı taraftarlara seslenerek, "19 Şubat Çarşamba günü Beşiktaş'ın 111.

Başkan Fikret Orman, siyah - beyazlı taraftarlara seslendi
03 Mart 2014 Pazartesi 15:38

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, siyah - beyazlı taraftarlara seslenerek, "19 Şubat Çarşamba günü Beşiktaş'ın 111. yılını kutlayacağız. Yeni zaferler, yeni şampiyonluklar, Avrupa ve dünya arenasında başarılarla dolu devamlılık, çağdaş vizyon kazandırmak için hep beraber omuz omuza, yılmadan, azimle çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

Beşiktaş Dergisi'nin Mart ayı sayısında siyah - beyazlı camiaya ve taraftara seslenen Başkan Fikret Orman, 19 Şubat Çarşamba günü Beşiktaş'ın 111. yılını kutlayacaklarını belirterek, "Beşiktaşımızı bir semt takımı olarak doğup, dünyanın tanıdığı bir kulüp haline getiren şanlı tarihine; yeni zaferler, yeni şampiyonluklar, Avrupa ve dünya arenasında başarılarla dolu devamlılık, çağdaş vizyon kazandırmak için hep beraber omuz omuza, yılmadan, azimle çalışmaya devam edeceğiz. Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün başkanı olarak kulübümüzün 111. yılında dünyadaki tüm Beşiktaşlıları en içten dileklerimle kutluyor, Beşiktaşımızın bugünlere gelmesinde emek vermiş tüm değerli Beşiktaşlıları minnetle, şükranla anıyorum." diye konuştu.

Şöhret peşinden koşmayan değerli insanların torunları olduklarını ifade eden Orman, "Bildiğiniz üzere, Şevket Belgin’in anısına yapılan 150 kişilik spor salonunun açılışını geçtiğimiz ay gerçekleştirdik. Bizler, şöhret peşinde koşmadan, maddi ve manevi olarak kulübümüze her zaman en büyük katkıları sağlayan Hakkı Yeten’lerin, Süleyman Seba’ların, Şevket Belgin’lerin evlatlarıyız. Onların isimlerini yaşatmak için elimizden geleni yapacağımıza emin olabilirsiniz. Yeni salonumuzun camiamıza hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Yeni yapılacak olan statta pek çok başarıya imza atacaklarını dile getiren Başkan Orman, "Ayrıca en modern ve yüksek teknolojiye sahip Vodafone Arena Stadı’nın tanıtımını düzenlediğimiz muhteşem bir etkinlikle yaptık. Türkiye’nin ilk akıllı stadyumu olan Vodafone Arena, taraftarlarımıza ve ziyaretçilere maç günleri unutulmaz bir deneyim yaşatacak. Yeni mabedimizin bizim yönetim kurulumuz döneminde gerçekleşiyor olması, beni ve çalışma arkadaşlarımı ayrıca gururlandırıyor. Şunu söyleyebilirim ki bu statta uluslararası pek çok başarıya imza atacağız." şeklinde konuştu.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, derginin mart ayı sayısında kaleme aldığı yazısının bazı satır başları ise şöyle:

"EuroCup ilk günden itibaren müthiş bir mücadele örneği göstererek son 16 takım arasına girme başarısını gösteren Beşiktaş İntegral Forex Takımımız’ı tebrik etmek istiyorum."

"Ülkemizde kadınların modern yaşamda yerinin ve kimliğinin hak ettikleri noktaya yükselmesi Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün girişimleriyle başlamış ve Türk kadını, yaşamın her alanında kendisini gösterme fırsatı elde etmiştir. Atatürk’ün çağdaşlaşma felsefesinin temel direği olan kadınlarımız, ülkemizin modernleşmesi yönünden de belirleyici bir unsur olmuştur. Annelik gibi kutsal bir görevin yanı sıra iş yaşamında da önemli görevler üstlenen kadınlarımız, aile ve ülke ekonomisine önemli katkılar sağlamaktadır. Kulübümüz bünyesinde de birbirinden değerli kadın sporcularımız ve çalışanlarımız Beşiktaşımızı ileriye taşımak için emek vermektedir. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar; kadınlarımıza aile ve iş yaşamlarında sağlık, başarı ve mutluluk dilerim."

Fikret Orman son olarak ise yazısını şöyle tamamladı:

18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Savaşları’nda kaybettiğimiz kulübümüzün sporcularının da aralarında bulunduğu çok sayıda vatan evladını saygıyla ve sevgiyle anıyorum. Yazımı sporun dışındaki zamanlarını şiir yazarak geçiren Kaptan Kazım’ın Çanakkale Savaşı’nda şehit düşmeden önce yazdığı şiir ile bitirmek istiyorum.

Hayatı süsledik izharı ittihatla bugün
Yolunda gençliğin ulvi değil miydi birleşmek
Sebatı bayrağımız yaptık, i’tilamız için
Neticesiz ve boş olmaz sebatla hiçbir emek
Dakikalar bize bir nağbe nişad olsun
Kulübümüzde müceddet nücumu mevc vursun
Bu kainat bize hep gıpta ediyor isar
Biz onbir arkadaşız, lakin arkamız daha var
Bu zevk alemi dar zannedip de aldanalım
Vekar hak gibi sakin, nezih ve saf olalım
Fakat bu hal ile kuvvet gibi cesur olalım
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×