Barbaros Akkaş: Emir Bormio Kampına Katılacak

İspanya'da düzenlenecek Dünya Şampiyonası'nın hazırlıklarına başlayan A Milli Basketbol Takımı'nda çalışmalar sürerken, Emir Preldzic’in de kadroya alındığı açıklandı.Milli Takımlar İdari Menajeri Barbaros Akkaş, tbf.org.tr'de...

Barbaros Akkaş: Emir Bormio Kampına Katılacak
11 Temmuz 2014 Cuma 15:08

İspanya'da düzenlenecek Dünya Şampiyonası'nın hazırlıklarına başlayan A Milli Basketbol Takımı'nda çalışmalar sürerken, Emir Preldzic’in de kadroya alındığı açıklandı.

Milli Takımlar İdari Menajeri Barbaros Akkaş, tbf.org.tr'de yer alan açıklamasında Emir Preldzic’in Bormio kampına katılacağını söyledi. Türkiye Basketbol Federasyonu Milli Takımlar İdari Menajeri Barbaros Akkaş, "Langford'un karar değiştirmesinin ardından teknik kadro, devşirme sporcu olarak Emir'in kadroya dâhil olmasını istedi. O da Bormio kampına katılacak." dedi.

Akkaş, dünya şampiyonası öncesinde ilk kampları Çeşme'deki çalışmaların biraz daha rahat geçeceğini, bu sürecin oyuncuların birbirlerine kaynaşmaları açısından iyi olacağını söyledi.

Çeşme'de, 16 Temmuz'a kadar çalışacaklarını hatırlatan Akkaş, kampta 17 basketbolcunun yer aldığını, sakatlıkları süren Ender Arslan ve Furkan Aldemir'in Çeşme kampının ardından takımla çalışmalara katılabileceğini tahmin ettiklerini belirtti. Akkaş, Ömer Aşık ve Emir Preldzic'in Bormio kampında yer alacağını, Ümit Milli Takım'daki Cedi Osman'ın da şampiyona bittikten sonra takıma katılacağını kaydetti.

Dizinden ameliyat olan Enes Kanter'in 2 aylık dinlenme sürecine ihtiyacı olduğunu belirten Akkaş, Enes'in iyileşmesi halinde milli takımda yer alacağını söyledi.

Barbaros Akkaş, milli takımda yer alacak devşirme sporcu için Keith Langford isminin daha önce konuşulduğunu, ancak Langford'dan vazgeçildiğini belirterek, şöyle konuştu:

"Teknik heyetin talebiyle Emir Preldzic ile yola devam etme kararı aldık. Şu anda Emir, Milli Takımın kadrosuna katılıp, takımın devşirme sporcusu olarak devam edecek. Langford konusu gündemdeyken de Emir bizim kadromuzda yer alıyordu. Bununla alakalı FIBA'ya da bildirimlerimizi yapmıştık. Langford'un karar değiştirmesinin ardından teknik kadro, devşirme sporcu olarak Emir'in kadroya dahil olmasını istedi. O da Bormio kampına katılacak."

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×