Badmintonda 2020 hazırlıkları başladı

- Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik: "2020 Tokyo Olimpiyatları'nda madalya elde etmek için ne gerekiyorsa yapacağız. Artık kota almak, oyunlarda yer almak ve gruptan çıkmak bizi tatmin etmeyecek" - "Keçiören'deki olimpiyat hazırlık merkezimize 3 ay sonra kavuşacağız. Böylece hedefler daha da büyüyecek" - "Elimizde cevherler var onları iyi işlememiz gerek"

Badmintonda 2020 hazırlıkları başladı
13 Eylül 2016 Salı 11:18

ANKARA (AA) - GÖZDE ŞAHİN - Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, "2020 Tokyo Olimpiyatları'nda madalya elde etmek için ne gerekiyorsa yapacağız. Artık kota almak, oyunlarda yer almak ve gruptan çıkmak bizi tatmin etmeyecek." dedi.

Özmekik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2016 Rio Olimpiyatları'na katılma başarısı gösteren milli badmintoncu Özge Bayrak'ın, Rio'da elinden gelen mücadeleyi gösterdiğini belirterek, "Daha iyi imkanlarla, daha çok çalışarak sporcularımız madalyalara ulaşacaktır. Keçiören'de bitiminde sona yaklaşılan Badminton Olimpiyat Hazırlık Merkezi ile iyi imkanlara kavuşacağız ve olimpiyatlara daha iyi hazırlanacağız." diye konuştu.

2016 Rio Olimpiyatları'nın ardından 2020 Tokyo Olimpiyatları'nın hazırlıklarına ara vermeden başladıklarını anlatan Özmekik, şöyle devam etti:

"Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Ankara Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla Keçiören'de yapılan olimpiyat hazırlık merkezimize 3 ay sonra kavuşacağız. Böylece hedefler daha da büyüyecek. Bu merkezde her ayın 10 günü günde çift antrenmanla olimpiyat hazırlıklarını sürdüreceğiz. 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda madalya elde etmek için ne gerekiyorsa yapacağız. Artık kota almak, oyunlarda yer almak ve gruptan çıkmak bizi tatmin etmeyecek."


- "Kamp merkezi eksiğimiz vardı"


Badmintonda başarı elde eden ülkelerde kamp merkezi sisteminin geçerli olduğunun altını çizen Özmekik, "Kamp merkezi eksiğimiz vardı. Bu eksiğimiz de giderildiğinde bizden beklenenleri karşılama noktasında kendimizi daha da sorumlu hissedeceğiz. 2020 ve 2024 olimpiyatlarına hazırlık takımlarını şimdiden oluşturacağız." ifadelerini kullandı.

Badmintonda başarılarıyla ün kazanmış yabancı antrenörlerden faydalanarak antrenör eğitimine önem vereceklerini vurgulayan Özmekik, "Federasyon bünyesinde görevli 116 kadrolu antrenörümüz var. Bu sayıyı daha da artırmak istiyoruz. Maddi desteklerin artırılması başta olmak üzere antrenörler ve olimpik sporcuların tamamen olimpiyatlara yönelmeleri noktasında çeşitli formüller düşünüyoruz." şeklinde konuştu.

"Yeni Özgeler, Neslihanlar hatta onları aşacak sporcularımız var." diyen Özmekik, şunları söyledi:

"Yetenekli sporcuların desteklenmesi önemli. Elazığ Gençlik ve Spor Kulübü'nden Aliye Demirbağ, Ankara EGO Spor'dan Büşra Ünlü, Çorum Osmancık İsmail Burak Derindere Spor Kulübü'nden Yaren Dölcü gibi başarılı sporcularımız mevcut. Elimizde cevherler var bunları işlememiz lazım. Bunun için de iyi hazırlanmalarına imkan sağlamak gerek."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×