"Ayşeabla"nın kızları şampiyonluk hedefliyor

- Dünya Liselerarası Voleybol Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Koleji Genç Kız Takımı, altın madalya kazanmak istiyor - Antrenör Doğanyüz: "Ay-yıldızlı formayla Türkiye'yi temsil edeceğimiz için büyük heyecan duyuyoruz" - Kolejin genel müdürü ve kurucu temsilcisi Erdinç: "Kızların çabası, ailelerin ve kurumumuzun desteğiyle yürütülen çalışmalar sonucunda başarıya ulaştık"

19 Haziran 2016 Pazar 11:33


ANKARA (AA) - GÖZDE ŞAHİN - Dünya Liselerarası Voleybol Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Koleji Genç Kız Takımı, altın madalya hedefliyor.

Uluslararası Okul Sporları Federasyonu (ISF) tarafından 2 yılda bir düzenlenen şampiyona bu yıl, Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da, 25 Haziran-3 Temmuz tarihlerinde yapılacak.

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Koleji Genç Kız Voleybol Takımı'nın antrenörü Hüseyin Doğanyüz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, elde ettikleri başarının 4 yıllık bir çalışmanın sonucu olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Türkiye şampiyonluğunun ardından büyük bir moral ve istekle Dünya Şampiyonası'na hazırlanıyoruz. Katılacağımız organizasyonda sorumluluğumuz çok büyük olacak. Çünkü kızlar orada okullarını ve kulüplerini temsil etmenin ötesinde ülkemizi temsil edecek. Ay-yıldızlı formayla Türkiye'yi temsil edeceğimiz için büyük heyecan duyuyoruz."

Takımına her zaman güvendiğini dile getiren Doğanyüz, "Sporcularımız yurt dışında büyük bir tecrübe yaşayacaklar. Onlar bu günü hayal ederek çok çalıştılar. Ülke içinde önemli finallerde de mücadele ettiler ama Dünya Şampiyonası gibi büyük bir organizasyona katılmadılar. Heyecanlarını grup maçları sırasında çabuk atlatırlarsa, sonraki etaplarda rahat olacaklarını düşünüyorum. Onlara her zaman olduğu gibi çok güveniyorum." dedi.

Kolejin genel müdürü ve kurucu temsilcisi Hilal Erdinç ise elde edilen başarıda herkesin büyük emeği olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Kızların çabası, ailelerin ve kurumumuzun desteğiyle yürütülen çalışmalar sonucunda başarıya ulaştık. Sporculara yoğun maç ve hazırlık programları arasında okulu aksatmamaları konusunda yardımcı olduk. Giremedikleri derslerin telafisi yapıldı. Ailelerle iş birliği içinde olduk. Onlar da kurumumuza inandılar. Şimdi hem derslerindeki hem de sportif anlamdaki başarıları bize gurur veriyor."

Takıma destek olmak için Sırbistan'a gideceğini kaydeden Erdinç, "Onlara her maçta destek olduk, istedikleri sonuçları alamadıklarında bile şampiyon gibi karşıladık." ifadesini kullandı.

Takımın kaptanı Ezgi Dokuzlar ise günde çift antrenmanla yoğun bir hazırlık dönemi geçirdiklerini belirterek, "Üstümüzde büyük bir sorumluluk olacak. Sırbistan'dan şampiyon olarak dönmek istiyoruz. Öncelikli hedefimiz altın madalya ama orada elde edeceğimiz her derece bizim için büyük bir başarı olacaktır." diye konuştu.

Ezgi, dünyanın en iyi takımlarıyla karşılaşacaklarını kaydederek, "Güçlü rakiplerimiz olacak. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız." şeklinde görüş belirtti.

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Koleji Genç Kız Voleybol Takımı'nda yer alan oyuncular şöyle:

Deniz Arslan, Başak Acun, Aslıhan Kılıç, Duygu Nur Doğan, Eylül Akarçeşme, Buse Dağdeviren, Pınar İpek Kapusuz, İlkim Halıcı, Ezgi Dokuzlar, Tutku Burcu Yüzgenç, Ecem Özmen.

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Koleji Genç Kız Voleybol Takımı, şampiyonada A Grubu'nda Şili, Belçika ve Lihtenştayn ile mücadele edecek.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×