Aysal: 2014’te de kat etmemiz gereken daha önemli ve yeni mesafeler mevcut

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, 2014 yılında kat etmeleri gereken daha önemli ve yeni mesafeler mevcut olduğunu söyledi.

Aysal: 2014’te de kat etmemiz gereken daha önemli ve yeni mesafeler mevcut
02 Ocak 2014 Perşembe 17:33

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, 2014 yılında kat etmeleri gereken daha önemli ve yeni mesafeler mevcut olduğunu söyledi.

Galatasaray Dergisi'nin 132. sayısına yazan Başkan Aysal, şunları dile getirdi: "Galatasaray’da başkan olarak 3. yılbaşım bu. Geriye dönüp baktığımda henüz tamamlanmamış olmasına rağmen yapılaşma sürecinde önemli bir mesafe aldığımızı, başta 2011 olmak üzere, 2012 ve 2013’ün önemli sorunlarını geride bıraktığımızı, pek çok cephede mücadele verirken Galatasaray’a yakışır başarılar elde ettiğimizi görüyorum. 2013’le ilgili en sevindiğim, en gurur duyduğum hususların başında, Avrupa başta olmak üzere dünyanın hemen her köşesinde Galatasaray’a olan ilginin, Galatasaray sevgi ve saygısının yeniden ve büyük bir enerjiyle canlanmış olması geliyor. Bence 2013’teki en anlamlı başarımız bu olmuştur. Geride bıraktığımız yıl müzemize kazandırdığımız yüzlerce kupa ve madalyanın yanı sıra futboldan judoya, basketboldan sutopuna, kürekten voleybola kadar, hemen hemen her branşta Avrupa’nın en üst düzey kulvarlarında mücadele etme başarısının doğal göstergesidir. Bir başka aşama Galatasaray’ın yönetim ve yeniden yapılanma açısından kat ettiği mesafeyle ilgili. Türk sporunun farklı hedefleri olan lider kulübünün gerek yönetimi gerekse profesyonel kadro ve organizasyonu bu hedefleri gerçekleştirecek vizyon, yapı ve kadro kalitesinde olmalı. 2013’te bu konuda da atılmış önemli adımlarımız oldu ama 2014’te de kat etmemiz gereken daha önemli ve yeni mesafeler mevcut."

Başkan Ünal Aysal, 2014 yılı hedefleri hakkında da şu ifadeleri kullandı: "2014, Galatasaray’ın geleceğini bugünden inşa etmemiz bakımından en
önemli atılımları yapacağımız yıl olacak. Yeni yılda stratejik önceliğimizi bir yandan başta futbol, basketbol, voleybol ve yüzme olmak üzere tesislerimizi yenilemeye, diğer yandan geleceğin şampiyon takımlarını kurmaya ve sporcularını yetiştirecek altyapıları inşa etmeye verdik. Futbol altyapımızda Türkiye’deki organizasyonumuzu baştan sona yenilerken Avrupa ve özellikle Almanya’dan alt yapıda işbirliği konusunda gelen önemli teklifleri sonuçlandırma aşamasındayız. Bu konuda attığımız somut adımlar ve üzerinde çalıştığımız 5 yıllık plan ve yol haritamız yılın ilk aylarında camiamızla paylaşacağımız en büyük ve en önemli projemizdir. Burada hedefimiz sadece kendimiz için şampiyon oyuncular yetiştirmekle sınırlı değil, bunun çok ötesinde elit sporcu ithal eden bir ülkenin elit sporcu ihraç eden kurumu olmak. Bunu başarabilecek vizyona da, potansiyele de sahibiz. 2014 için bir diğer öncelikli penceremiz, camiamız içinde kırgınlıkları yok edecek, unutturacak, iç çekişmeleri bırakıp hepimizin tüm enerjisini Galatasaray’a vermemizi sağlayacak bir dostluk ortamının yeniden yaratılması. Bu yılki şampiyonluk sergimizin adını “Sevgidir Bizi Büyüten” koymuştuk. Bu sevginin en güzel, en anlamlı örneğini yıllardır olduğu gibi 2013’te de taraftarımız bize gösterdi. Aynı sevgi ve dostluk ortamını camiamızın tüm katmanlarında yeniden pekiştirmek şimdi bizlere düşüyor. Sevgili Galatasaraylılar, Başarı hiç bir zaman bir kişinin, bir grubun işi olamaz. Her başarının ardında bir felsefenin ve o felsefe ve vizyonu oluşturan bir camianın desteği, sinerjisi ve inancı vardır. Galatasaray’ı bugünlere getiren, bu kültürümüz, bu beraberliğimizdir. 2014’te Galatasaray’ın saha içindeki başarılarının dayanağı yine bu önemli gücümüz birlik ve beraberliğimiz olacaktır. 2014 yılının başta kulübümüz olmak üzere tüm camiamıza sağlık, mutluluk ve büyük başarılar getirmesi dileğiyle hepinizin yeni yılını kutlar, bugüne kadar vermiş olduğunuz destek için ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım adına şükranlarımı sunarım."
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×