Alper Potuk: Sıfırdan başlayıp puan farkını tekrar açmak istiyoruz

Fenerbahçe'nin genç futbolcusu Alper Potuk, çok iyi bir kadroya sahip olduklarını belirterek, sıfırdan başlayarak rakipleriyle aralarındaki puan farkını tekrar açmak istediklerini söyledi.

Alper Potuk: Sıfırdan başlayıp puan farkını tekrar açmak istiyoruz
10 Ocak 2014 Cuma 15:18

Fenerbahçe'nin genç futbolcusu Alper Potuk, çok iyi bir kadroya sahip olduklarını belirterek, sıfırdan başlayarak rakipleriyle aralarındaki puan farkını tekrar açmak istediklerini söyledi. Potuk, kendini geliştirip ikinci yarıda daha iyi olacağını kaydetti.

    İkinci yarı hazırlıklarını Antalya'da sürdüren Fenerbahçe'de genç futbolcu Alper Potuk, konakladığı otelin tesislerinde basın toplantısı düzenledi.

    Sezonun ilk yarısının kendileri için çok iyi geçtiğini dile getiren genç oyuncu, "Kardemir Karabükspor maçını kazanabilseydik daha iyi geçmiş olacaktı. Yine de iyi bir puan farkıyla kapattık." dedi.

    Alper Potuk, sözlerini şöyle sürdürdü:
    "Gücümüzün farkındayız, ne kadar iyi bir kadromuz olduğunun da farkındayız. Bu puan farkının olmadığını düşünüp, sıfırdan başlayıp tekrar arayı açmak istiyoruz. İnşallah bunu başarırız. Sezon sonunda da taraftarımıza, camiamıza şampiyonluğu yaşatırız."

"İKİNCİ YARI DAHA İYİ OLACAĞIM"

    Geçen sene forma giydiği Estkişehispor'da hemen hemen bütün maçlarda forma giydiğini anlatan Alper, "Fenerbahçe'de de bu istikrarımı sürdürmek istiyordum ve bu istikrarı da korudum diye düşünüyorum. İlk seneye göre biraz iyi gibi görünebilirim; ama ben biraz daha iyi olabilirdim. Kenidmi geliştirip ikinci yarı daha iyi olacağım." şeklinde konuştu.

    Kendinde ne gibi eksiklikler gördüğü yönünde bir soruya ise yıldız oyuncu, "Takımım adına gol ve asist sayısını arttırmayı istiyorum. İkinci yarıda bunu en iyi şekilde geliştireceğim." cevabını verdi.

"EN BÜYÜK RAKİBİMİZ, 'KENDİMİZ'"

    Alper Potuk, şampiyonluk yarışında rakip olarak yine kendilerini gördüğünü belirtti. Alper, şu ifadeleri kullandı:
     "Ben şampiyonluk yarışında kendimizi rakip olarak görüyorum. Aynı ciddiyette ikinci yarıya başlarsak, maç maç düşünüp maç maç kazanmaya devam edersek kendimizden başka rakip düşünmüyorum."

    Antalya'daki çalışmalardan da bahseden Alper, yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirterek, "Zaten hocamızın yapısı bu yönde. Bunu da zaten ilk yarıda son dakikalarda kazandığımız maçlarda hep gösterdik. Bazıları şans diyebilir; ama biz hep bu çalışmanın sonucunda son dakikalarda gol attık. Maçları bırakmadık, karşılaşmaların 60 - 70. dakikasından sonra rakiplerin üstüne gittik ve ilk yarıda 4 - 5 maçı da böyle kazandık." ifadelerini kullandı.

"ŞU AN İÇİN DOĞRU KARAR VERDİĞİMİ DÜŞÜNÜYORUM"

    Sezon başında ismi Galatasaray'la da anıldığının; ancak Fenerbahçe'yi tercih ettiğinin ve bu kararıyla ilgili düşüncelerinin sorulması üzerine genç futbolcu, şu an için doğru karar verdiğini ifade etti.

    Alper, "İnşallah bu kararımı sezon sonuna da yansıtmayı istiyorum. İlk sezonumda şampiyonluk yaşamak istiyorum ve umarım sezon sonunda daha net bir şekilde söylerim." dedi.

    Fenerbahçe'nin sezon sonunda şampiyon olması halinde ilk şampiyonluğunu yaşayacak olmasının hatırlatılması üzerine Alper, "Bence şampiyonluk bir futbolcunun yaşayabileceği en büyük noktalardan birisidir. Bunu da ilk yılımda Fenerbahçe'yle yaşamayı çok istiyorum. Şu an da buna yakınız. İnşallah ikinci yarı da aynı şekilde devam etip şampiyonluğu yaşamak istiyorum." karşılığını verdi.

"YANAL, BİZDEN HER MAÇI FARKLI KAZANMAMIZI İSTİYOR"

    Teknik direktörleri Ersun Yanal'ı en iyi tanıyan futbolculardan biri olduğunun ve Yanal'ın kendilerinden ne istediği yönündeki soruya ise Alper, "Eskişehirspor'da bir buçuk yıl Ersun Yanal'la çalışmıştım. Topun bizde olmasını, daha çok pas yapmamızı, rakipleri daha çok boğmamızı, neredeyse maçları hep farklı kazanmamızı istiyor. Öyle bir yapısı var. Biz de bunu içerideki maçların çoğunda yansıttık diye düşünüyorum. Sadece deplasmanlarda biraz sıkıntı yaşayarak kazandık. Bunları da her maç toplantısında hocamız, bize her yer Kadıköy', her yerde kendi evimizde gibi oynamamız gerektiği şeklinde söylüyor. Bizim sadeace Ersun hocamızın isteyip de yapamadığımız, deplasman maçlarında rakiplerden daha üstün oynayıp faklı kazanamamak. İkinci yarıda daha çok üstüne koyup inşallah hocamızın istediğini yerine getiririz." cevabını verdi.

    Yanal'ın kendisinden ne istediğiyle ilgili de Alper, "Benden de çok iyi savunma yapmamı istiyor, gol atmamı ve asist yapmamı istiyor. Kısaca bir hoca futbolcusundan ne istiyorsa her şeyi istiyor." diyerek sözlerini tamamladı.

    Alper, toplantının ardından basın mensuplarına poz verdi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×