Adnan Nas: Cibara ile bırakın tartışmayı, konuşmadık bile

Yönetici arkadaşı Cibara ile tartıştığı iddia edilen Adnan Nas, uçaktaki olayın iç yüzünü anlattı.

Adnan Nas: Cibara ile bırakın tartışmayı, konuşmadık bile
21 Mart 2014 Cuma 16:18

Yönetici arkadaşı Cibara ile tartıştığı iddia edilen Adnan Nas, uçaktaki olayın iç yüzünü anlattı. "Cibara ile bırakın tartışmayı, konuşmadık bile." dedi.

Galatasaray’da iki yöneticinin takımın Şampiyonlar Ligi 2. tur rövanşında Chelsea ile oynayacağı maç için gittiği Londra dönüşünde tartıştığı iddiası gündeme bomba gibi düşmüştü.

Galatasaraylı futbolcuları herkesin içinde açıkça eleştirdiği, uçakta futbolcuların business uçmasına tepki gösterdiği ileri sürülen ve bu nedenle Mehmet Cibara ile tartıştığı ileri sürülen Adnan Nas, 360 Spor’a bağlanarak olayın perde arkasını anlattı.

Galatasaraylı yöneticisi Adnan Nas, yönetici arkadaşı Mehmet Cibara ile tartışmadığını söylerken, iddialar için ise "Bu haberi okuyunca çok şaşırdım ve çok da güldüm. Kesinlikle Mehmet’le aramızda böyle bir gerilim olmadı. Mehmet’le bugüne kadar aramızda hiçbir tartışma da yaşanmadı. Uçakta olanlar da gayet iyi bilir, uçakta Mehmet’le bırakın tartışmayı, konuşmadık bile. Oturma planı ile ilgili başka bir yöneticiyle konuştuk, futbolcuların uyumaları için business bölüme alındığını söyledi, o kadar. Futbolcularla ilgili bir şikayetim de söz konusu değil. Futbolcular bizim Galatasaray olarak her zaman el üstünde tuttuğumuz insanlardır. Galatasaray’ın futbolcularına Türkiye’deki bütün diğer kulüplere göre daha iyi imkan sağladığı, el üstünde tuttuğu, hatta Avrupa piyasasının üstünde para ödediği de malumdur.

Biz de burada yöneticiyiz, figuran değiliz. Galatasaray’dan bir şey beklemeyen, Galatasaray’ı iyi günlere götürmek için çalışan yöneticileriz. İyi performans beklemek de hakkımız. Chelsea maçında skora değil ama ruhsuz futbola üzüldük. Sanki sahada oynayan Galatasaray değildi. Sadece biz değil bütün taraftarlar, kongre üyeleri üzüldü. Aramızda tabii ki yakınmalar oldu. Bu tür şeyler olabilir. Bunlar futbolcular aleyhinde şudur budur demek değildir. Tüm bu haberler nasıl imal ediliyor, servis ediliyor, anlayamıyorum."

Adnan Nas, "Mehmet Cibara için 'Başkanın ibrikçibaşısı' ifadesini kullandığınız söyleniyor" şeklindeki soruya ise "Bunlar çok çirkin şeyler. Başkanın ibrikçibaşına ihtiyacı yok. Ama Mehmet Cibara kendisi öyle bir role soyunur mu, ondan da haberim yok. Bu tür çirkin şeylere de Galatasaray camiası layık değil. Bunların medyaya bu şekilde sunulması da doğru değil. Tabii ki yönetim kurulunda çeşitli konularda tartışmalar olur. O zaman biz yönetimde hiçbir şey konuşmayalım, her şey medyaya servis edilecekse. Halka açık, miting şeklinde yapalım toplantımızı." cevabını verdi.

Adnan Nas, Galatasaray’ın aynı zamanda büyük bir şirket olduğunu da belirterek, "Emin olun, şu medyaya yansıyanlar ciddi konular da değil. Biz çok daha ciddi konularla uğraşıyoruz. Galatasaray büyük bir şirket aynı zamanda. Galatasaray demek illa medya ile ilişkiler ve futbolculardan ibaret değil. Çok daha farklı konularla uğraşıyoruz. Galatasaray’ın başka sorunları var. Futbolla ilgilenenler belli. Biz teknik kadronun işine de karışmayız. Fatih Terim zamanında da bu tür haberler çarpıtılmıştı. O zaman da söylemiştim, imal edilen haberler bunlar. Basını da alet ediyorlar diye düşünüyorum." ifadeleriyle sözlerini tamamladı.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×