19. Uluslararası Gençler Güreş Turnuvası

- Ankara'da düzenlenen turnuvada Türkiye, 20 altın, 20 gümüş ve 34 bronz madalya kazandı

19. Uluslararası Gençler Güreş Turnuvası


ANKARA (AA) - 19. Uluslararası Gençler Güreş Turnuvası Ankara'da sona erdi.

Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nda 3 gün süren turnuvada Türkiye'nin yanı sıra Macaristan, Kırgızistan, Romanya, İsveç, İsviçre, Kanada, Avusturya, Gürcistan ve Slovakya'dan 215 sporcu mindere çıktı.

Türkiye toplamda 20 altın, 20 gümüş ve 34 bronz madalya kazandı.

Türkiye erkekler serbest stilde 4 altın, 5 gümüş, 14 bronz, grekoromende 8 altın, 7 gümüş, 11 bronz, kadınlarda da 8 altın, 8 gümüş ve 9 bronz madalya elde etti.

Turnuvada alınan sonuçlar şöyle:

Serbest stil 50 kilo:

1- Sinan Yıldırım (Türkiye)

2- Engin Çetin (Türkiye)

3- Cihan Urhan (Türkiye)

3- Mehmet Yüce (Türkiye)


66 kilo:

1- Mehmet Erzincanlı (Türkiye)

2- Giorgi Sulana (Gürcistan)

3- Iveriko Julakıdze (Gürcistan)

3- Serkan Aslan (Türkiye)


96 kilo:

1- Givi Matcharashvili (Gürcistan)

2- Eren Dursun Turan (Türkiye)

3- Feyzullah Aktürk (Türkiye)

3- Aykut Işık (Türkiye)


Kadınlar 44 kilo:

1- Emine Çataloğlu (Türkiye)

2- Aybüke İmancı (Türkiye)

3- Tuğçenur Arıkan (Türkiye)

3- Zeliha Kara (Türkiye)


55 kilo:

1- Elif Yanık (Türkiye)

2- Kübra Nur Kurt (Türkiye)

3- Yasemin Çataloğlu (Türkiye)

3- Ece Bakay (Türkiye)


Grekoromen stil 50 kilo:

1- Murat Çankaya (Türkiye)

2- Burak Tuncel (Türkiye)

3- Fatih Aslan (Türkiye)

3- Tita Florin (Romanya)


66 kilo:

1- Murat Fırat (Türkiye)

2- Ali Kasım Taşdemir (Türkiye)

3- Auto Gigolashvili (İsveç)

3- Hacı Karakuş (Türkiye)


96 kilo:

1- İbrahim Tığcı (Türkiye)

2- Robert Hersek (Macaristan)

3- Süleyman Erbay (Türkiye)

3- Cemal Kavrak (Türkiye)


Grekoromen stil 55 kilo:

1- Ekrem Öztürk (Türkiye)

2- Müslüm Alınlı (Türkiye)

3- Cihat Liman (Türkiye)

3- Fikret Keser (Türkiye)


74 kilo:

1- Serkan Akkoyun (Türkiye)

2- Halil İlaslan (Türkiye)

3- Hasan Basri Yıldırım (Türkiye)

3- Zebastian Berg (İsveç)


120 kilo:

1- Burak Çakırca (Türkiye)

2- Osman Yıldırm (Türkiye)

3- Ömer Faruk Yıldırım (Türkiye)

3- Cemalettin Akbıyık (Türkiye)


Kadınlar 48 kilo:

1- Aynur Erge (Türkiye)

2- Seher Oğuz (Türkiye)

3- Kim Marlies (Avusturya)


59 kilo:

1- Derya Bayhan (Türkiye)

2- Gizem Kabak (Türkiye)

3- Özlem Türk (Türkiye)


67 kilo:

1- Aslı Tuğcu (Türkiye)

2- Merve Pul (Türkiye)

3- Merve Tüylü (Türkiye)


Serbest stil 55 kilo:

1- Darthe Capellan (Kanada)

2- Roberti Dingasvili (Gürcistan)

3- Selahattin Sert (Türkiye)

3- Cabbar Duyum (Türkiye)


74 kilo:

1- Nika Kentchadze (Gürcistan)

2- Muhammed Ali Güngör (Türkiye)

3- Muhammet Lütfi Küçükyıldırım (Türkiye)

3- Fazlı Eryılmaz (Türkiye)


120 kilo:

1- Hüseyin Civelek (Türkiye)

2- Mihaly Nagy (Macaristan)

3- Bekir Eryücel (Türkiye)

3- Orçun Kumas (Türkiye)


Kadınlar 51 kilo:

1- Mehlika Öztürk (Türkiye)

2- Aslı Arık (Türkiye)

3- Nur Çınar (Türkiye)


63 kilo:

1- Aslı Demir (Türkiye)

2- Kezban Aksın (Türkiye)

3- Kadriye Aksoy (Türkiye)


72 kilo:

1- Ayşegül Özbege (Türkiye)

2- Beste Altuğ (Türkiye)

3- Tuğba Kılıç (Türkiye)

3- Lisa Marie Neumaier (Avusturya)


Grekoromen stli 60 kilo:

1- Mehmet Çeker (Türkiye)

2- Abdurrahman Altan (Türkiye)

3- Fazljija Ardıt (İsveç)

3- Necip Can Tokgöz (Türkiye)


84 kilo:

1- Ali Cengiz (Türkiye)

2- Ali Çelik (Türkiye)

3- Bertalan Papp (Macaristan)

3- Göktuğ Arslan (Türkiye)


Serbest stil 60 kilo:

1- Selim Kozan (Türkiye)

2- Muhammed Kahraman (Türkiye)

3- Fatih Önalan (Türkiye)

3- Ömer Akbıyık (Türkiye)


84 kilo:

1- Semih Yazıcı (Türkiye)

2- Arif Özen (Türkiye)

3- Mahmut Özkaya (Türkiye)

3- Toth Bendeguz (Macaristan)


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×