15 Yaş Altı Balkan Badminton Şampiyonası

- Türkiye, 5 kategoriden 4'ünde şampiyon oldu

15 Yaş Altı Balkan Badminton Şampiyonası
29 Ağustos 2016 Pazartesi 10:29

ANKARA (AA) - Sırbistan'ın Novi Sad kentinde organize edilen 15 Yaş Altı Balkan Badminton Şampiyonası'nda Türkiye, takımlarda ikinci oldu.

Türkiye Badminton Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, 26-28 Eylül tarihlerinde yapılan şampiyonaya Türkiye'nin yanı sıra Sırbistan, Hırvatistan, Bulgaristan, Yunanistan ve Romanya katıldı.

Takım maçlarında Türkiye, grubunda önce Bulgaristan ve sonra da Yunanistan'ı 5-0 yenerek yarı finale çıktı. Yarı finalde Hırvatistan'ı da 3-0 yenen milliler, finalde ev sahibi Sırbistan'a 3-2 yenilerek takımlarda Balkan ikincisi oldu.

Ferdi müsabakalarda ise Türk Milli Takımı, 5 kategoride 4 şampiyonluk elde ederken, dörder ikincilik ve üçüncülük aldı. Türkiye, 20 madalyanın 12'sini alarak en fazla madalya kazanan ülke olmayı başardı.

Milli badmintonculardan, tek erkeklerde Sezgin Kelebek, çift erkeklerde Semih Baha Başakın ve Sezgin Kelebek, çift kızlarda Yasemen Bektaş ve Görkem Esra Ergincan, karışık çiftlerde ise Semih Baha Başakın ve Zeynep Gökcen Engincan şampiyon oldu.

Tek erkeklerde Hilmi Can Şimşek ve Nurullah Saraç üçüncülüğü paylaşırken, tek kızlarda Bahar Yavru ikinciliği, Ceren Özdemir de üçüncülüğü elde etti.

Çift erkeklerde Hasan Berkay Günbaz ve Yunus Emre Karakaş, çift kızlarda Azime Serttaş ve Bahar Yavru, karışık çiftlerde de Hilmican Şimşek ve Ceren Özdemir ikinci, Yunus Emre Karakaş ve Selen Özdemir üçüncü sırada yer aldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×