“Teröristleri ağırlamak demokrasi ile bağdaşmaz“

AK Parti Grup Başkanvekili İnceöz: (AB'ye) Türkiye’de terör örgütlerine yardım ve yataklık yaptıkları için haklarında gözaltı kararı bulunan pek çok ismi el üstünde tutarak, en üst makamlarda ağırlamak demokrasi ile kesinlikle bağdaşmaz"

“Teröristleri ağırlamak demokrasi ile bağdaşmaz“
13 Kasım 2016 Pazar 12:19

AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, Türkiye karşıtı açıklamalarda bulunan AB ülkelerine yönelik, "Türkiye’de terör örgütlerine yardım ve yataklık yaptıkları için haklarında gözaltı kararı bulunan pek çok ismi el üstünde tutarak en üst makamlarda ağırlamak demokrasi ile kesinlikle bağdaşmaz." dedi.

İnceöz, "Avrupa Parlamentosu İlerleme Raporu; Almanya, Fransa, İtalya, Avusturya ve Belçika’nın aralarında bulunduğu ülkelerden gelen Türkiye karşıtı açıklamalar ve eylemlerle" ilgili AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

PKK/PYD gibi, bölge ve dünya barışı için de büyük tehlike oluşturan terör örgütlerine kucak açan AB ülkelerinin, demokrasisine ve iradesine sahip çıkmak için darbelere göğüs geren Türk milletine rağmen bu tutumunu sürdürdüğünü belirten İnceöz, şöyle devam etti:
"Ülkemize kendince demokrasi dersi vermeye çalışan Avrupa ülkelerine bazı hatırlatmalarda bulunmak istiyorum: Demokrasilerde eli kanlı terör örgütlerine kucak açmak, sözcülerini parlamentolarda ağırlamak, taraftarlarının her türlü propaganda ve saldırı faaliyetlerine göz yummak yoktur. AB'nin PKK'yı terör örgütü olarak kabul etmesine rağmen, örgüt liderlerinin her türlü faaliyetlerine izin vermesi ve bunun için imkanlarını seferber etmesi, demokrasi ile değil ancak faşizmle açıklanacak bir tavırdır. Bu tavır, sadece terör örgütlerini güçlendirir.
15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminin ardından milletine istikamet çizerek darbecileri alt eden, milleti için canını hiçe sayan Cumhurbaşkanımızın konuşmalarına yasak koymak, ancak Avrupa usulü demokrasinin sonucudur. Türkiye’de terör örgütlerine yardım ve yataklık yaptıkları için haklarında gözaltı kararı bulunan pek çok ismi el üstünde tutarak pasaport vermek, en üst makamlarda ağırlamak demokrasi ile kesinlikle bağdaşmamaktadır. Dünyanın hiçbir demokratik ülkesinde, terör örgütlerine yardım ve yataklık yapanlara, milletvekili ya da gazeteci olduğu gerekçesiyle müsamaha gösterilmez."

"Nerede terör örgütü sözcülüğü yapan siyasiler barındırılmaktadır?"

"Kendi parlamentolarında muhalefete hoşgörülü davrandıklarını ve saygılı olduklarını iddia eden sözde demokrat Avrupalı dostlar; dünyanın hangi parlamentosunda bir milletvekili ya da bir siyasi parti kendi ülkesine, devletine, hukuka aykırı bir şekilde meydan okumaktadır? Ya da dünyanın hangi parlamentosunda milletten oy alarak parlamentoya girdiği halde terör örgütü sözcülüğü yapan siyasiler barındırılmaktadır?" sorularını yönelten İnceöz, "Bir yandan Türkiye’nin; bölgedeki savaşlardan, zulümden kaçan 3 milyondan fazla mülteciye kucak açmasını görmezden geleceksiniz, bir yandan 15 Temmuz'da tarihin en sinsi terör örgütlerinden biri olan FETÖ’nün alçak darbe girişimine rağmen üç maymunu oynayacaksınız, bir yandan da Türkiye karşıtı ne kadar terörist varsa kucak açacaksınız. Bütün bunlar yetmiyormuş gibi, kalkıp bir de ülkemize demokrasi dersi vereceksiniz; bu kabul edilemez." ifadesini kullandı.

Türkiye'nin demokrasiye, bölge ve dünya barışına katkı sağlamak için verdiği mücadeleyi ve terör örgütlerine, darbecilere karşı duruşunu görmezden gelenlerden alacağı hiçbir ders olmadığını vurgulayan İnceöz, "Avrupa’yı, iğneyi önce kendine batırmaya davet ediyorum." dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×