Darbe komisyonu CHP'yi kınadı

15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu, CHP'nin AK Parti'ye ağır ithamlarda bulunan bildirisini kınadı

Darbe komisyonu CHP'yi kınadı
16 Kasım 2016 Çarşamba 21:27

Sonhaberler | Haber Merkezi 

TBMM FETÖ'nün Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanı Petek, "AK Parti'yi FETÖ, PKK, DEAŞ gibi terör örgütlerine yardım ve yataklık ettiği" yönünde itham eden CHP grubunu kınadıklarını bildirdi.

TBMM FETÖ'nün Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanı Reşat Petek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimini, darbelerin ve gizli oluşumların siyaset üzerindeki etkilerini araştırmak amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonunun bugünkü faaliyetleri öncesinde usül yönünden yaşanan bir takım sorunları kapalı oturumda ele aldığını söyledi.

Alının kararlardan bazılarına değinen Petek, CHP grubunun AK Parti'yi terör örgütlerine yardım ve yataklık ettiği yönünde asılsız ithamlarda bulunduğunu belirterek, şöyle devam etti:
"AK Parti'yi FETÖ, PKK, DEAŞ gibi terör örgütlerine yardım ve yataklık ettiği yönünde itham eden CHP grubunu komisyon olarak kınadık. Çünkü burada komisyonun büyük çoğunluğunu AK Parti oluşturuyor. Bir grup kalkıyor böyle bir bildiriyle buradaki komisyon üyelerine 'yardım ve yataklık yapıyorsunuz' diyor ve ondan sonra da burada bir takım meşru taleplerden bahsediyor. Toplantıda bunun yanlışlığına işaret edildi, komisyonumuz da bu tutumu kınandı."

Bilgilerine başvurulmak üzere davet edilenlerin dinlenilmesine başlanmadan önce basının görüntü aldığını, daha sonra kameraların dışarı çıkarıldığını vurgulayan Petek, "Ancak bazı milletvekillerinin cep telefonlarından canlı yayın yapma durumları söz konusuydu. Biz başkanlık olarak bu konuda kimseye izin vermemiştik. Yapılan çekimler dün bazı ekranlarda yayınlanmış. Davet ettiğimiz isimler canlı yayın yapılıyor düşüncesine kapılabilir. Konuklarımız da bundan rahatsız oluyor. Bununla ilgili aldığımız karar doğrultusunda bundan böyle buradan yayın yapılamayacak." dedi.

Petek, toplantıda, kullanılan süre ve davetlilerin seçiminin de ele alındığını belirtti.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×