CHP TBMM Grubu toplandı

- Basına kapalı yapılan toplantıda Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun milletvekillerinden "parti disiplini" içerisinde hareket etmesini istediği öğrenildi

CHP TBMM Grubu toplandı
12 Kasım 2016 Cumartesi 18:44

ANKARA (AA) - CHP TBMM Grubu, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı.

Kılıçdaroğlu, JW Marriot Hotel'de gerçekleştirilen Anayasa Çalıştayı'nın ardından partisinin milletvekilleri, Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeleriyle toplantı yaptı.

Basına kapalı gerçekleştirilen toplantıda Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun milletvekillerinden "parti disiplini" içerisinde hareket etmesini istediği öğrenildi.

Alanında uzman olmayan kişilerin özellikle televizyon programlarına katılmasına karşı olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu'nun, "Ben çıkıp tıp hakkında konuşuyor muyum?" dediği ifade edildi.

Kılıçdaroğlu'nun sunuş konuşmasının ardından milletvekilleri de söz alarak son siyasi gelişmeler ve seçim bölgeleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. CHP TBMM Grubu'nun yasama dönemi çalışmaları hakkında sunumun da yapıldığı toplantıda, Kılıçdaroğlu milletvekillerinin seçim bölgelerine yönelik anlattığı sorulara cevap verdi.

Toplantının kapanışında da bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu'nun CHP'nin "Türkiye'nin birleştirici gücü" olduğunu söylediği belirtildi.

Yaşanan gelişmelerin ve CHP'nin düşüncelerinin vatandaşlara iyi anlatılması gerektiğine vurgu yapan Kılıçdaroğlu, partililerden ev ev gezerek bunları anlatması istediği de öğrenildi.

Toplantıda CHP'nin 6 Kasım PM toplantısı sonrası yayınlanan bildiri de konuşuldu. Kılıçdaroğlu'nun bildirinin içeriğinin iyi anlatılmasını istediği belirtildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×