"CHP çalışıyor, Türkiye kazanıyor" etkinliği

- Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Adana'nın Çukurova ilçe belediyesinin tanıtım etkinliğine katıldı

16 Kasım 2016 Çarşamba 17:06

ANKARA (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana'nın Çukurova ilçe belediyesinin tanıtım etkinliğine katıldı.

Kılıçdaroğlu, beraberindeki bazı genel başkan yardımcıları ile parti genel merkezinin giriş kısmında düzenlenen belediye stantlarını gezdi.

Belediye Başkanı Soner Çetin'den çalışmaları hakkında bilgi alan Kılıçdaroğlu'na Atatürk portresi hediye edildi.

Belediye tarafından CHP'nin kedisi olarak bilinen "Şero" için yaptırılan kulübe de Kılıçdaroğlu'na gösterildi. Çetin'in "Şero için saray yaptık" demesi Kılıçdaroğlu ve yanındakiler tarafından gülüşmelere neden oldu. Kulübenin "Şero" için parti genel merkezine konulacağı belirtildi.

Etkinlik kapsamında Çukurova Belediyesinin çalışmalarının tanıtıldığı sinevizyon gösterimi de yapıldı.

Belediye Başkanı Çetin'in açıklamalarının ardından konuşan Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, insanların yaşam koşullarının ve belediyelerden isteklerinin giderek değiştiğine dikkati çekti.

Yerelde hizmetin artık sadece çöp toplamak, yol ve kaldırım yapmaktan ibaret olmadığını ifade eden Cankurtaran, "Her yurttaşın eşit şekilde yararlanmasını sağlayacak çok daha geniş yelpazeli hizmetlerden bahseder olduk." dedi.

Katılımcı demokrasinin kendisini yerelde şekillendirdiğini aktaran Cankurtaran, CHP'li belediyelerin bu kapsamda Türkiye'de ilk olan projelere imza attığını ancak tanıtımının iyi yapılamadığını anlattı.

Cankurtaran, bu nedenle söz konusu etkinliği düzenlediklerini belirtirken tüm katılımcı belediyelere teşekkür etti.

Genel Sekreter Kamil Okyay Sındır ise ilk yerel seçimlerde Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanma hedefi ile çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

CHP'li belediyelerin merkezi yönetimin eksikliklerini de tamamlayarak çalışma yürüttüğünü aktaran Sındır, "Esas olan CHP bayrağına layık, onu hak eden halkının yanında, ona hizmet eden özellikle sosyal belediyecilik anlayışını yerine getirmek hepsinden daha önemli." ifadesini kullandı.
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×