Yemen'de hava saldırısı, ölü ve yaralılar var

Uluslararası koalisyon uçakları Husilere ait askeri alana üç hava saldırısı düzenledi.

Yemen'de hava saldırısı, ölü ve yaralılar var
09 Ağustos 2016 Salı 14:02

Yemen'de Husilere karşı yürütülen Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon uçaklarının Husilere ait başkent Sana'nın kuzeyinde bulunan askeri alana üç hava saldırısı düzenlediği bildirildi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, koalisyon uçakları Sana'nın kuzeyinde Husilerin kontrolündeki Hasbe bölgesinde Husilere ait bir askeri alana 3 hava saldırısı düzenlediği belirtildi.
Hava saldırısının halen devam ettiğini aktaran kaynaklar, ölü ve yaralıların sayısına ilişkin bilgi vermedi.

Güvenlik gerekçesiyle uçuşlar durduruldu

Öte yandan, Sana Uluslararası Havaalanı'nda, uçuşların güvenlik gerekçesiyle ikinci bir duyuruya kadar durdurulduğu ifade edildi.

Adını vermek istemeyen havaalanı yetkilisi, güvenlik gerekçesiyle uçuşların salı gününden itibaren ikinci bir duyuruya kadar durdurulduğunu kaydetti.

Yemen, bir yılı aşkın süredir Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin destek verdiği hükümet yanlısı güçler ile Husiler ve devrik Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih yanlıları arasındaki çatışmalara sahne oluyor.

Birleşmiş Milletler (BM) Yemen Özel Temsilcisi İsmail Vild eş-Şeyh Ahmed geçen hafta Kuveyt’te düzenlediği basın toplantısında, BM arabulucuğunda yapılan Yemen barış müzakerelerinin askıya alındığını duyurmuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×