Son intifadada 33 İsrail vatandaşı öldü

Filistin'de eylül ayından bu yana 33 İsrail vatandaşı hayatını kaybetti, 300'den fazla kişi de yaralandı

Son intifadada 33 İsrail vatandaşı öldü
05 Mart 2016 Cumartesi 22:09

 

İsrail'in yaygın gazetelerden Yediot Ahranot, Kudüs İntifadası'nda şimdiye kadar 33 kişinin hayatını kaybettiğini ve 321 kişinin de yaralandığını belirtti.

Gazete, Filistinli gençlerin taş atmaları sonucu aracın kontrolünü kaybeden aracın takla atması sonucu bir Yahudinin hayatını kaybetmesiyle ilk kaybı verdiklerini hatırlatarak, daha sonra gelişen intifadada ölenlerden kimisinin bıçaklı, kimisinin araçlı ve kimisinin de silahlı eylem neticesinde hayatını kaybettiğini ifade etti.

Gazeteye göre şimdiye kadar 33 kişi hayatını kaybederken, 321 kişi de yaralandı. Yaralılardan 31'inin durumu ciddiyetini korurken, 8’inin ağır ile orta arası, 50’sinin orta, 218’inin ise hafif derecede yaralı olduğu belirtildi. Saldırılar neticesinde deprasyona girdikleri için hastanede tedavi görenlerin sayısının ise 114 olduğu kaydedildi.

İşgal rejimi, Mescidi Aksa’ya yönelik kirli planları, Yahudi yerleşimcilerin işgal askerleri himayesinde Mescidi Aksa’yı basıp kutsallığını kirletmeleri Filistinli gençlerin Ekim ayında intifada başlatmalarına neden oldu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×