Fransa'dan Irak’a topçu bataryası

Fransa DAEŞ'e karşı Irak’a topçu bataryası yerleştiriyor.

Fransa'dan Irak’a topçu bataryası
06 Eylül 2016 Salı 15:12

Fransa Savunma Bakanı Jean-Yves Le Drian, Fransız birliklerinin, Irak’ta terör örgütü DAEŞ ile mücadeleye destek vermek için topçu bataryaları yerleştirdiğini açıkladı.

Paris’te Savunma Akademisi’nin düzenlediği bir toplantının kapanışında konuşan Fransız bakan, Irak birliklerinin, bu sonbaharda Musul’u DAEŞ’ten kurtarmasına destek verme kararı aldıklarını hatırlatarak, "Fransız birliklerinin, Irak ordusunun hizmetine verilecek topçu bataryalarını konuşlandırması şu anda sürüyor." dedi.

Jean-Yves Le Drian, daha önce kararlaştırıldığı gibi Charles de Gaulle uçak gemisinin, DAEŞ ile mücadelede hava güçlerine destek vermek için kısa bir süre sonra bölgede olacağını belirtti.
Savunma Bakanı, DAEŞ’in koalisyon güçlerinin yoğun desteğini alan yerel birliklerin saldırıları ile bütün cephelerde gerilediğini kaydetti. Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, 13 Temmuz’da yaptığı açıklamada ülkesinin Irak’a DAEŞ ile mücadele için topçu bataryası ve uçak gemisi Charles de Gaulle’ü göndereceğini bildirmişti.
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×