'Bıçak parası' alan profesör tutuklandı

İstanbul'da vatandaştan 'bıçak parası' adı altında ücret aldığı tespit edilen profesör suçüstü yapılarak gözaltına alındı, daha sonra da tutuklandı

'Bıçak parası' alan profesör tutuklandı
23 Nisan 2016 Cumartesi 13:29

Devlet hastenelerinde yasaklanan 'bıçak parası' adı altında alınan ücretlerle ilgili sıkı denetimler devam ediyor. Son olarak vatandaştan 'bıçak parası' adı altında ücret alan bir profesör suçüstü yakalanarak tutuklandı. 

Sabah'ın haberine göre İstanbul’da kalp cerrahı Prof. Dr. Mete Alp, ameliyatını gerçekleştirdiği kadının ailesinden üç bin lira “bıçak parası” aldığı iddiası üzerine tutuklandı

Kalp krizi geçiren H.A. (47) hakkında ameliyat kararı alındı. Aile, bir kamu hastanesinde görevli bulunan kalp cerrahı Prof. Dr. Mete Alp'in kapısını çaldı. H.A. başarılı geçen operasyonun ardından yoğun bakıma alındı.

İddiaya göre Mete Alp, aileden üç bin lira "bıçak parası" istedi. Bu talep karşısında şaşkına dönen aile savcılığa şikayette bulundu. Hasta yakınları seri numaraları alınmış parayı Mete Alp'e verdi.

Bu sırada dışarıda bekleyen polis ekipleri içeriye girerek suçüstü yaptı. Gözaltına alınan Mete Alp ifadesinde kendisine iftira atıldığını söyledi. Mahkemeye sevk edilen Alp tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Prof. Dr. Mete Alp, 4 yıl önce dananın kalp zarından elde edilen biyolojik kalp kapakçığını 73 yaşındaki bir hastaya takarak gündeme gelmişti.

Prof. Dr. Alp, bu operasyonla Türkiye'de bir ilki gerçekleştirmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir mitinginde yaptığı konuşmada "Sizden bıçak parası istenirse hemen 184'ü arayıp Sağlık Bakanlığımıza bildirin" demişti.Sabah


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Ali kaya - 2 yıl önce
Niceleri var bunların hepsi cezalandrlmalı
Avatar
Berk turk - 2 yıl önce
Memlekette doktorun aldigi maasi alan yok popcu futbolcu haric.genede doyuramiyoruz..orta ve dar gelirli doktoru zengin etmek icin calisiyoruz adinada sigortalisiniz hersey ucreysiz deniyor.