Ulucami Caddesi bayrama yetişecek

Bursa Merkez'de Osmangazi Belediyesi’nin Ulucami Caddesinde yürüttüğü zemin kaplama, cephe yenileme ve üst örtü çalışmaları sürüyor. Caddenin, bayrama kadar açılacağı bildirildi. Geç saatlerde caddedeki çalışmaları denetleyen Osmangazi...

Ulucami Caddesi bayrama yetişecek
18 Temmuz 2014 Cuma 11:48

Bursa Merkez'de Osmangazi Belediyesi’nin Ulucami Caddesinde yürüttüğü zemin kaplama, cephe yenileme ve üst örtü çalışmaları sürüyor. Caddenin, bayrama kadar açılacağı bildirildi.

Geç saatlerde caddedeki çalışmaları denetleyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, şu bilgileri verdi: “Osmangazi Belediyesi olarak tarihi çarşı ve hanlar bölgesinin yenilenmesi çalışmalarını gece gündüz demeden sürdürüyoruz. Buralar, Bursa’nın en hareketli bölgeleri olduğu için iş ve hizmet üretmek de oldukça zor. Bizlerde vatandaşların gündüz yoğun olarak bulunduğu bu bölgelerdeki çalışmalarımızı geceleri de sürdürüyoruz. Bu bölgedeki esnaf ve vatandaşların sıkıntısını gidermek için çalışmalarımızı bayrama kadar tamamlamayı planlıyoruz.”

BUSKİ ve BOTAŞ’ın da caddenin doğalgaz, yağmur suyu ve atık su giderini yenilediğine dikkat çeken Dündar, “Bu cadde üzerindeki esnafın doğalgaz ve yağmur suyu giderlerinin yenilenmesi yönündeki talepleri de, böylece karşılanmış oldu. Tabi ki bu altyapı çalışmaları, belirlemiş olduğumuz sürenin biraz uzamasına neden oldu. Ancak bizler, şimdi çok daha hızlı bir şekilde çalışarak, öncelikle caddedeki zemin kaplama çalışmalarını bayrama kadar tamamlamayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

Çalışmaların tamamlanması ile Dünya Mirası listesine giren Bursa’nın, Çarşı ve Hanlar bölgesinin yenilenmesi çalışmalarına bir yenisinin daha ekleneceğini belirten Dündar, tarihi dokunun yeniden ortaya çıkacağının altını çizdi. CİHAN

Ulucami Caddesi bayrama yetişecek


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×