Sukaypark sezonu açtı

Bursa merkez Osmangazi Belediyesi tarafından yaptırılan Sukaypark, yenileme ve bakım çalışmalarının ardından sezon açılışını gerçekleştirdi. Hizmete girdikten sonra Wakeboard (Su kayağı )Dünya Şampiyonası ve Avrupa Kablolu Sukayağı...

Sukaypark sezonu açtı
11 Haziran 2014 Çarşamba 12:38

Bursa merkez Osmangazi Belediyesi tarafından yaptırılan Sukaypark, yenileme ve bakım çalışmalarının ardından sezon açılışını gerçekleştirdi.

Hizmete girdikten sonra Wakeboard (Su kayağı )Dünya Şampiyonası ve Avrupa Kablolu Sukayağı (Cable Wakeboard)Şampiyonası gibi uluslar arası organizasyonlara ev sahipliği yapan Sukaypark, yeni sezona hazırlandı. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, yapılan yenileme çalışmaları hakkında şu bilgileri verdi: “Türkiye’de örnek olan tesisimizin kafeterya bölümü, zemini ve yürüyüş parkuru yenilenerek daha modern hale getirildi. Tesis içerisindeki oyun alanlarını çocuklarımız için daha güzel bir hale dönüştürdük. Gölet içerisinde sporcuların kaymasını sağlayan kablolu düzenekteki makara, tel ve askı demirleri bakımdan geçti. Eskiyen bölümler yenilendi. Tamamen boşaltılıp temizliği yapılan havuza Uludağ Üniversitesi ile birlikte yürüttüğümüz ilaçlama çalışmalarının ardından tekrardan su doldurduk. Yenilenmiş modern görüntüsüyle Sukaypark bu sezon da su kayağı severlerin değişmez noktası olacak.”

Yeni sezonda Sukaypark’ta birçok özel şampiyona düzenlemeyi hedeflediklerini belirten Dündar, “Sukaypark, Su kayağı Dünya Şampiyonası ve Avrupa Kablolu Sukayağı şampiyonalarına ev sahipliği yaparak bu alanda önemli bir merkez olduğunu tescilledi. Bu sene de düzenleyeceğimiz özel şampiyonalar ile su kayağı sporuna daha fazla hareket kazandırmak istiyoruz. Halkımızın bölge nezih bir ortamda rahat edebilmeleri adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

Sukaypark’ın Bursa turizmine de önemli katkılar sağladığını kaydeden Dündar, şunları söyledi: “Her yıl binlerce sporcunun su kayağı yaptığı tesis, Bursa'nın en çok turist çeken merkezlerinden biri olma özelliğini sürdürüyor. Sukaypark’a gelerek bütün bir gününü tesis içerisinde geçiren turistler oluyor. Turistlerin tesis hakkında verdiği tepkiler gayet olumlu. Tesisimizin uluslar arası alanda tanınırlığını daha da artırarak gelen turist sayısında artış sağlamak istiyoruz.” CİHAN

Sukaypark sezonu açtı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×