Sarkıtları eriten proje Tunceli'ye birincilik getirdi

MEB ve TÜBİTAK işbirliğiyle yapılan 'Bu Benim Eserim' proje yarışmasında Tunceli Özel Munzur Koleji öğrencisi Ayça Küçük Türkiye birincisi oldu. Ödülünü Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’dan alan Ayça Küçük, 'Tehlikeye Son' isimli...

Sarkıtları eriten proje Tunceli'ye birincilik getirdi
26 Mayıs 2014 Pazartesi 15:38

MEB ve TÜBİTAK işbirliğiyle yapılan 'Bu Benim Eserim' proje yarışmasında Tunceli Özel Munzur Koleji öğrencisi Ayça Küçük Türkiye birincisi oldu. Ödülünü Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’dan alan Ayça Küçük, 'Tehlikeye Son' isimli proje ile Fizik alanında birincilik ödülünün sahibi oldu.

Tunceli Özel Munzur Koleji öğrencisi Ayça Küçük, hazırladığı projede, çatılarda biriken buz sarkıtlarını güneş enerjisi yardımıyla eriterek insanlar için tehlikeyi ortadan kaldıran bir yöntem geliştirdi.

42 BİN 494 PROJE ARASINDAN SEÇİLDİ

Türkiye genelinde yarışmaya katılan 42 bin 494 projeyi geride bırakarak, önce Malatya bölge etabında derece alan Özel Munzur Koleji öğrencisi Ayça Küçük, Ankara’da Türkiye birincisi oldu.

Küçük'ün; 'Tehlikeye Son' Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK işbirliği ile öğrencilerin, toplumun yaşam kalitesini artırmak, bilim ve teknoloji alanlarında yenilikçi, yönlendirici, katılımcı olmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen 'Bu Benim Eserim Proje Yarışması'nda elde edilen başarı Tunceli adına büyük bir başarı olarak yerini aldı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×