Kimse Yok Mu, Suriyeli mültecilere 50 TIR'lık yeni yardım gönderdi

Kimse Yok Mu Derneği'nin Marmara Bölgesi'nde topladığı insani yardım malzemeleri Bolu’dan dernek gönüllülerinin duaları ile Suriye sınırına doğru yola çıktı.

Kimse Yok Mu, Suriyeli mültecilere 50 TIR'lık yeni yardım gönderdi
18 Şubat 2014 Salı 13:43

Kimse Yok Mu Derneği'nin Marmara Bölgesi'nde topladığı insani yardım malzemeleri Bolu’dan dernek gönüllülerinin duaları ile Suriye sınırına doğru yola çıktı. Türkiye geneli 6 ilden yola çıkan toplam 50 TIR'lık yardım ise Suriyeli mültecilere yarın dağıtılacak.

Suriye’de devam eden çatışma ortamından Türkiye’ye sığınan yardıma muhtaç mülteci ailelere Anadolu insanı bağrını açmaya devam ediyor. Çatışmalı ortamdan etkilenen ve açlık tehlikesi ile karşı karşıya kalan Suriye’deki ihtiyaç sahipleri ile çadır kentlerde yaşayan mülteci ailelere her zaman yardım eden Kimse Yok Mu Derneği; 50 TIR'lık yeni bir yardım kervanını daha yola çıkardı.

Kimse Yok Mu, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) başlattığı 'Sana İhtiyacım Var' kampanyası kapsamında Türkiye'nin dört bir yanından topladığı yardımlar, Kilis'e ulaşmak üzere; 6 ayrı noktadan hareket etti. Marmara Bölgesi'nin çeşitli noktalarından yola çıkan yardım TIR'ları ise Bolu’da buluştu. Bolu Dağı Highway Alışveriş Merkezi önünde toplanan TIR'lar dernek gönüllülerinin duaları eşliğinde sınıra uğurlandı.

Kimse Yok Mu Derneği Genel Müdürü Celal Türkoğlu burada yaptığı açıklamada, “ 50 TIR insani yardımı gönüllülerimizin duaları ve yardımıyla yola çıkarıyoruz. Aynı anda Erzurum Afyon, Konya, Kayseri, Antep ve Bolu’da olmak üzere 6 ayrı noktadan savaş mağduru Suriyelilere umut olacak 50 TIR insani yardım malzemesi yarın Öncüpınar Sınır Kapısı ve Suriye sınırı arasında oluşturulan tampon bölgedeki çadır kente ve mültecilere teslim edilecek. 300 ton un, 25 ton süt 200 ton kuru gıda , 3 bin kişilik hijyen malzemesi, giyim malzemesi ayakkabı olmak üzere yaklaşık 4 milyon TL'lik yardım malzemesi başta kadın ve çocuklar olmak üzere tüm ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacak. Suriyeli savaş mağdurlarının ilk günden beri yanında olan Kimse Yok Mu, kış şartlarının ağırlaştığı ve açlık tehlikesinin bulunduğu bölgelere yaptığı yardımı hız kesmeden sürdürüyor. Savaştan birinci derecede etkilenen kadın ve çocuklara başta olmak üzere tüm ihtiyaç sahiplerine ulaşan Kimse Yok Mu, bu yardımlarla birlikte toplam 300 TIR'lık yani 55 milyon TL'lik yardımı Suriyeli kardeşlerimize ulaştırmış olacak. Umudumuz bu kötü günlerin bir an önce bitmesi. 117 bin mülteciye yardım eden Kimse Yok Mu Derneği, ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya inşallah devam edecek.” dedi.
CİHAN

Kimse Yok Mu, Suriyeli mültecilere 50 TIR'lık yeni yardım gönderdi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×