Keleş: Bafra’da yaz Kur'an kursu öğrenci sayısı 7 bin 338’e ulaştı

Samsun’un Bafra ilçesinde yaz Kur'an kurslarına yoğun ilgi olduğu görüldü. Bafra İlçe Müftülüğü'nün uygun gördüğü sivil toplum kuruluşları bünyesinde yaz Kur'an kurslarında din görevlileri ve Kur`an kursu öğreticileri tarafından...

Keleş: Bafra’da yaz Kur'an kursu öğrenci sayısı 7 bin 338’e ulaştı
03 Temmuz 2014 Perşembe 15:18

Samsun’un Bafra ilçesinde yaz Kur'an kurslarına yoğun ilgi olduğu görüldü. Bafra İlçe Müftülüğü'nün uygun gördüğü sivil toplum kuruluşları bünyesinde yaz Kur'an kurslarında din görevlileri ve Kur`an kursu öğreticileri tarafından çocuklara dini eğitim veriliyor.

    Kurslar hakkında Bafra İlçe Müftüsü Burhan Keleş yaptığı açıklamada, "Yaz aylarında kuşların cıvıltıları gibi kurslardan gelen ve camilerden gelen çocuklarımızın o güzel sedalarıyla, yaşamları boyunca kendilerine lazım olacak, Kur'an-ı Kerim okuma, tecvit, siyer ve ahlaki bilgileri öğreniyorlar. Yaz Kur'an Kurslarındaki eğitim ve öğretim, teknolojik imkânlarla, slâytlarla, bilgisayarlarla, gezi ve sportif aktivitelerle desteklendiğinden ve daha cazip hale getirildiğinden, her geçen yıl yaz Kur`an kurslarına ilgi artmaktadır. Bu yıl ilçemizde kayıtlı yaz Kur`an kursu öğrenci sayısı 7 bin 338`dir. Okulların kapanmasıyla, dini eğitim ve öğretim verilmesi bakımından, yaz Kur’an kurslarının önemli bir yeri vardır." dedi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×