İstanbul’da 80 bin öğrenci bağımlılığa karşı bilinçlenecek

Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile başlatılan 'Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı’nda öğrenciler bağımlılık konusunda bilinçlendirilecek. Proje ile İstanbul’da 80 bin öğrencinin bağımlılığa...

İstanbul’da 80 bin öğrenci bağımlılığa karşı bilinçlenecek
21 Mayıs 2014 Çarşamba 17:28

Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile başlatılan 'Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı’nda öğrenciler bağımlılık konusunda bilinçlendirilecek. Proje ile İstanbul’da 80 bin öğrencinin bağımlılığa karşı bilinçlendirilmesi hedefleniyor.

Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı kapsamında pilot şehir seçilen İstanbul’da eğitmenler eğitimlerini tamamlandı. Program kapsamında 39 ilçede bulunan 42 formatör vasıtasıyla 507 lisede 830 rehber öğretmene eğitim verildi. Rehber öğretmenler vasıtasıyla öğrencilere de eğitim verilmeye başlandı. Bu eğitimler bu dönem için bir ay süreyle devam edecek. Rehber öğretmenler aracılığıyla pilot ilçe İstanbul’da yaklaşık 80 bin öğrencinin bağımlılıklar konusunda bilinçlendirilmesi amaçlanıyor.

Gelecek nesillerin sağlıklı yetişmesine katkı sağlanmasının hedeflendiği proje ile hedef kitleye uygun eğitim modülleri geliştirilerek her yaş grubunda farkındalığın artırılması amaçlanıyor. Haziran ayında eğitimlerde elde edilen tüm veriler Yeşilay tarafından değerlendirilecek. Eğitim çalışmalarını daha etkin kılacak güncellemeler yapılacak. Yeni eğitim - öğretim dönemi ile birlikte, Türkiye TBM nin ülke geneline yayılması ve Türkiye’nin her noktasında çocuklarla ve gençlerle buluşturulması hedefleniyor.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×