Ereğli'de uyuşturucu operasyonu: 1'i bayan 16 gözaltı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Kaçakçılık ve Organize Suçla Mücadele Büro Amirliği (KOM) tarafından gerçekleştirilen eş zamanlı uyuşturucu operasyonunda biri bayan 16 kişi gözaltına alındı.

Ereğli'de uyuşturucu operasyonu: 1'i bayan 16 gözaltı
20 Şubat 2014 Perşembe 12:38

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Kaçakçılık ve Organize Suçla Mücadele Büro Amirliği (KOM) tarafından gerçekleştirilen eş zamanlı uyuşturucu operasyonunda biri bayan 16 kişi gözaltına alındı. 4 kişinin daha arandığı öğrenilirken, gözaltına alınan içerisinde liselilerin de bulunduğu 16 kişinin ifadelerinin tamamlanmasının ardından cumartesi günü adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Ereğli Kaçakçılık ve Organize Suçla Mücadele Büro Amirliği ve Kaçakçılık, Zonguldak Organize Suçla Mücadele Büro Amirliği'ne bağlı yaklaşık 100 polis, ilçede sabaha karşı 20 ayrı eve eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda gözaltına alınan 1'i bayan 16 kişi İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne getirilirken, gözaltına alınanlar arasında lise öğrencilerinin de olduğu dikkat çekti.

Gözaltına alınan zanlıların evinde arama yapan polislerin bazı evlerde uyuşturucu madde bulduğu iddia edildi. Doktor raporu için Ereğli Devlet Hastanesi'ne getirilen R.S., (22), A.M.Y. (27), S.D., H.A. (23) S.G. (23) Z.A. (21) E.S.(20) B.A.T. (19) M.Y. (19) K.Ç. (18) D.A.D. (18) Y.T. (18) A.K. (17) U.E. (16), C.D.(16) ve ismin öğrenilemeyen bir kişi emniyetteki ifadelerinin tamamlanmasının ardından cumartesi günü adliyeye çıkarılacakları, operasyonun 2013 yılında hayatına son veren uyuşturucu bağımlısı Yunus Özdemir'in ölümünden sonra başlatılan operasyonun ikinci dalgası olduğu öğrenildi.

Operasyonun 16 Mayıs 2013 tarihinde babasına ait silahla yaşamına son veren uyuşturucu bağımlısı 20 yaşındaki Yunus Özdemir ile ilgili başlatılan operasyonun ikinci dalgası olduğu öğrenildi. Konuyla ilgili olarak Kasım 2013 yılımda İlk düzenlenen operasyonda 15 kişi gözaltına alınmış, adliyeye sevk edilen 15 kişiden 8'i tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

16 Mayıs 2013 tarihinde oğlunu kaybeden baba İbrahim Özdemir, oğlunun ölümü ile ilgili olarak basın mensuplarına gönderdiği elektronik postada "Oğlumuz yaklaşık 2 yıldır uyuşturucu bağımlısıymış. Bizler ailesi olarak bu durumu ne yazık ki canımızı yitirdikten sonra öğrendik. Oğlum, intiharından 1 gün önce Ereğli Devlet Hastanesi'ne gidip uyuşturucu bağımlısı olduğunu ve hayatını adım adım bitiren bu illetten kurtulmak istediğini beyan etmiş ve tedaviye başlamış. Oğlum, uyuşturucu denen illet yüzünden hayatına son vermiştir. Evlatlarımıza uyuşturucu temin edenlerin bir an önce yakalanmasını istiyoruz." demişti. CİHAN

Ereğli'de uyuşturucu operasyonu: 1'i bayan 16 gözaltı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×