Emniyette görevden almalar sürüyor!

Emniyet Müdürlüklerinde görevden almalar devam ediyor. Bugün görevden almalara yenileri eklendi.

Emniyette görevden almalar sürüyor!
15 Mart 2014 Cumartesi 11:44

Van Emniyet Müdürü Yurdakul'un, İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan atama kararnamesine göre görevden alındığı belirtildi. 2012 yılı içerisinde 1'inci Sınıf Emniyet Müdürlüğü'ne terfi ederek Polis Başmüfettişi olarak Teftiş Kurulu Başkanlığı'nda görev alan Yurdakul, 14 Eylül 2012'de Van'a atandı.

AYRILMAK İÇİN DİLEKÇE VERMİŞTİM

Yurdakul, bunun 2-3 gün içerisinde gelişen bir olay olduğunu belirterek, "Ben daha önce Van'dan ayrılmak için dilekçemi vermiştim. Bu valilik tarafından kabul edilmemişti. Şimdi görevden alınarak merkeze alındık. Bugüne kadar burada görev yaptığımız süre içerisinde bir tuğla bile bırakabilmişsek ne mutlu bize. Görevi bize verenler, bu görevi bizden alabilir" dedi.

Yurdakul'un merkeze alınmasından sonra Van Emniyet Müdürlüğü görevine ise Polis Başmüfettişi Mahmut Karaasalan'ın atandığı belirtildi.

GİRESUN EMNİYET MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINDI

GİRESUN Emniyet Müdürü Hikmet Bulak görevden alındı.

İçişleri Bakanlığı atama kararnamesiyle görevden alınan Giresun Emniyet Müdürü Hikmet Bulak’ın yerine Polis Başmüfettişi Uğur Öztürk atandı. Hikmet Bulak, 10 Kasım 2011 tarihinde Giresun Emniyet Müdürlüğü'nde göreve başlamıştı.

Hakan KABAHASANOĞLU/ GİRESUN, (DHA) 

MUĞLA EMNİYET MÜDÜRÜ AKBAL, GÖREVDEN ALINDI

İÇİŞLERİ Bakanlığı'nın son atama kararnamesiyle Muğla Emniyet İl Müdürü Ahmet Akbal (51), üç ilin emniyet müdürü ile birlikte Emniyet Genel Müdürlüğü emrine alındı. Akbal’ın yerine Polis Başmüfettişi Veysal Tipioğlu, atandı.

Bingöl İl Emniyet Müdürlüğü görevinden 2012 yılında Muğla’ya atanan evli ve 3 çocuk babası Ahmet Akbal; Bodrum, Datça, Fethiye ve Marmaris gibi önemli turizm merkezlerinde çok sayıda çete ve uyuşturucu operasyonlarına imza atmıştı. Bodrum’da 2011 yılında bir şüphelinin kaldığı otel odasında polis ekipleri tarafından yapılan aramada da düzeneği kurulu 2 kilo 140 gram ağırlığında A-4 plastik patlayıcı ele geçilerek olası bir facianın eşiğinde dönülmüştü. Müdür Akbal’ın görevinden alınması Muğla’da üzüntü yarattı.

Aslen Uşaklı olan Akbal, 1987 yılında Polis Akademisi’ni bitirerek İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde Komiser Yardımcısı olarak göreve başladı. 1995 yılında şark görevini yapmak üzere Batman iline atandı. Batman ilinde Asayiş ve Terörle Mücadele Şube Müdürlükleri’nde görev yaptı. 2000 yılında şark dönüşü tekrar İstanbul’a atanıp, çeşitli ilçelerinde İlçe Emniyet Müdürü ve Şube Müdürü olarak görev yaptı. 2007-2010 yılları arasında İstanbul Emniyet Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. Başarılı çalışmalarından dolayı İçişleri Bakanlığı, İstanbul ve Batman Valilikleri’nce çok defa takdirname ve taktifle ödüllendirildi. 2010’da, 1'inci Sınıf Emniyet Müdürlüğü'ne terfi etti. Aynı yıl kararnameyle de Bingöl Emniyet Müdürlüğü’ne atandı. Daha sonra geldiği Muğla’da ise 21 Eylül 2012’den bu yana görev yapıyordu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×