Canik Başarı'nın formasyon öğrencileri sertifikalarını aldı

Canik Başarı Üniversitesi Pedagojik Formasyon Eğitimi öğrencileri düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.Fizik, Kimya, İngilizce, Psikoloji ve Matematik bölümü mezunu 135 öğrenci, Canik Başarı Üniversitesi Fehmi Yıldız Kültür ve Eğitim...

Canik Başarı'nın formasyon öğrencileri sertifikalarını aldı
10 Haziran 2014 Salı 13:23

Canik Başarı Üniversitesi Pedagojik Formasyon Eğitimi öğrencileri düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Fizik, Kimya, İngilizce, Psikoloji ve Matematik bölümü mezunu 135 öğrenci, Canik Başarı Üniversitesi Fehmi Yıldız Kültür ve Eğitim Merkezi konferans salonunda düzenlenen törenle Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikaları'nı aldı. Programda açılış konuşmasını yapan PDR Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Emin Sardoğan, pedagojik formasyon eğitiminin pratik bir şekilde tamamlanması gereken bir süreç olarak algılandığına dikkat çekerek, "Pratiklik insan doğasında var. Fakat bunun suistimale dönüşemeyebileceğini bu pedagojik formasyon programıyla görmüş olduk. Bu yönüyle öğrencilerimize takdir ve teşekkürlerimizi sunuyoruz. Özellikle pedagojik formasyon programımız süresince son günlere yaklaştıkça katılımın azalacağını düşünmüştük. Fakat son günlere kadar tam bir katılımla derslere devam ettik. Oldukça keyifli bir ders programı geçirdik." diye konuştu.

Programda söz alan Rektör Prof. Dr. Yunus Bekdemir ise "Hayatın iki türlü dairesi vardır. Birisi kısır döngü üzerine varlığını sürdüren fasit daire, diğer ise verimli diyebileceğimiz doğurgan daire. Biz bu ikincisine talibiz. Verim, kazanım ve çıktı esaslı bir hayat anlayışının bizlere katacağı çok şey var. Ki eğitimimizin amacı ve felsefesi de bu. Mutlaka doğurgan dairede olmalıyız ki üretim olsun. Çünkü üreten insanlar mutlu oluyor." şeklinde konuştu.

Program konuşmaların ardından, Pedagojik Formasyon Eğitimi sertifikalarının sunulmasıyla son buldu.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×