Bildiklerimi Önümüz'de ki Hafta Anlatacağım

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Yargıtay'daki cemaat imamı açıklaması üzerine Yargıtay'ın elindeki bilgi ve belgeleri istemesiyle ilgili, "Bildiklerimi önümüzdeki hafta yazıyla Yargıtay Başkanlığımıza takdim edeceğim" dedi.

Bildiklerimi Önümüz'de ki Hafta Anlatacağım
10 Ocak 2014 Cuma 16:21

AK Parti'li Şahin, Karabük'te Şirinevler Mahallesi'ndeki Merkez Camii'inde Cuma namazını kıldıktan sonra esnaf ziyaretinde bulundu. Gazetecilerin sorularını cevaplandıran Şahin, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun (HSYK) yapısını değiştiren yasa teklifini incelediğini ve Anayasa'ya aykırılık görmediğini söyledi. Şahin, "Gerekirse Adalet Komisyonu, Anayasa Komisyonu'nun da görüşünü alabilir bu konuda. Çünkü Anayasa'ya aykırı olup olmadığı konusunda en yetkin ve tek komisyon Anayasa Komisyonu'dur" dedi.

Şahin, Yargıtay'daki cemaat imamı açıklamaları Yargıtay'ın kendisinden elindeki bilgi ve belgelerini istemesine ilişkin soru üzerine ise "Bu konuda bildiklerimi ben de bir yazıyla Yargıtay Başkanlığımıza önümüzdeki hafta takdim edeceğim. Yargıtay Başkanlığımız gizli damgalı bir yazıyla bana gönderdi. Ben de yine aynı şekilde gizli damgalı bir yazıyla düşüncelerimi ve bildiklerimi aktaracağım" diye konuştu.

'HER ŞEY HUKUK SINIRLARI İÇİNDE CEREYAN ETMELİ'

Şahin, Bakırköy Başsavcı Vekilliği'ne atanan Zekeriya Öz'ün, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın soruşturmaları durdurması için kendisine iki tanıdığını gönderdiği yönündeki açıklamasının hatırlatılması üzerine de şöyle konuştu:

"Doğrusu bu tartışmalardan üzüntü duyuyorum. Bir yargı mensubunun, bir savcımızın bu tür tartışmaların odağında yer almış olması eski bir Adalet Bakanı olarak beni son derece üzüyor. Türkiye'de yargı deyince hukuk gündemde olmalı. Her şey hukuk sınırları içerisinde cereyan etmeli. Son zamanlarda çok tartışmalar var. Şu anda Türkiye'nin gündemi adeta yargı bazlı hareket ediyor. Türkiye'nin bir an önce buradan uzaklaşmasını diliyorum."

İzmir merkezli operasyonu da değerlendiren Şahin, "Seçimlere çok yakın bir zamanda bu tür operasyonların çıkıyor olması halkımızın da dikkatinden kaçmıyor. Nitekim bugün bir kamuoyu araştırma şirketinin bu konu ile ilgili yapmış olduğu anket sonuçları yayınlandı. Halkımızın yüzde 70'e yakını bunun seçime dönük siyasi amaçlı bir çalışma olduğu şeklinde bir kanaate sahip. Dolayısyla ben de halkımızın bu konudaki kanaatini büyük ölçüde paylaşıyorum" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×