Anaç sığır ve buzağı desteklemesinde son başvuru tarihi 31 Aralık

Anaç sığır ve buzağı desteklemelerinde son başvuru tarihinin 31 Aralık tarihi olduğu bildirildi.

Anaç sığır ve buzağı desteklemesinde son başvuru tarihi 31 Aralık
16 Aralık 2013 Pazartesi 20:43

Anaç sığır ve buzağı desteklemelerinde son başvuru tarihinin 31 Aralık tarihi olduğu bildirildi. Antalya'nın Manavgat ilçesinde son 15 gün içinde kayıtlarını yaptırmayan anaç sığır ve buzağı yetiştiricilerinin, desteklemeden yararlanamayacağı belirtildi.

Manavgat Süt ve Süt Ürünleri Üretici Birliği (MASÜB) Başkanı Bilal Ay, yaptığı açıklamada, anaç sığır ve buzağı destekleme başvurularında son başvuru tarihinin 31 Aralık 2013 mesai bitimi saati olduğunu söyledi. Anaç sığır ve buzağı desteklemelerinden yararlanacak olan yetiştiricilerin yılsonuna doğru yığılma olmaması için kayıtlarını yaptırma tavsiyesinde bulunan Ay, bakanlığın inek başı 225, doğum sonrası 20 gün içinde kayıt yaptıranlara da 100 lira buzağı desteğinde bulunduğunu kaydetti.
Ay, şunları kaydetti: "Anaç ve buzağı başvuru destekleme başvurularında son 15 gün kaldı. Manavgat'ta geçen yıl 2 bin 460 anaç sığır besleyicinin 552 bin 901 lira destekleme parası aldı. Yine 754 yetiştiricinin başvuruda bulunduğu 2 bin 298 buzağıya 172 bin lira destekleme yapıldı. Suni tohumlama dışında dünyaya gelen buzağılara destekleme yapılmıyor. Destekleme suni tohumlama yoluyla dünyaya gelen buzağılara yapılıyor. Yetiştiriciler başvurularını son güne bırakmasın." CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×