"AKP'liler, 'CHP'lilere yer yok' diye babamın kabrini başka yere taşıdı”

Muğla'nın Yatağan ilçesinde bir vatandaş, CHP'li oldukları gerekçesiyle babasının mezarının, AK Partili muhtar tarafından hiçbir izin alınmadan başka yere taşındığını iddia ederek, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

18 Nisan 2014 Cuma 17:18

Muğla'nın Yatağan ilçesinde bir vatandaş, CHP'li oldukları gerekçesiyle babasının mezarının, AK Partili muhtar tarafından hiçbir izin alınmadan başka yere taşındığını iddia ederek, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Gökpınar köyünde yaşayan Durmuş Bacak (54), 5 kardeşiyle birlikte, 1996 yılında yaşamını yitiren babası Galip Bacak'ı köy mezarlığına defnetti. 2009 yılında muhtar seçilen Murat Şahin, Galip Bacak ailesinin CHP'li olduğunu ileri sürerek, geçtiğimiz yıl mezarı başka bir yere taşıdı. Boşalan yeri düzenleyerek 80 metre karelik alanı da aile kabristanı yaptı. 2004 yılında geçirdiği iş kazası sonrası Bahçeyakası köyünde yaşamaya başlayan Durmuş Bacak, babasının kabrini ziyarete gittiğinde mezarın yerinde olmadığını ve başka yere nakledildiğini öğrendi. Yaşanılan duruma tepki gösteren Bacak, kendilerinin rızası dışında mezarın taşındığı gerekçesiyle muhtar Şahin hakkında Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Bacak, 1996 yılında vefat eden babasını, köy mezarlığına defnettiklerini belirterek, "Muhtar Murat Şahin ve arkadaşları siyaset yüzünden babamın mezarını geçtiğimiz yıl buradan kaldırarak, 20 metre aşağıya taşımışlar. 'CHP'lilere yer yok' diye, AKP'liler kabri kaldırdılar. Buradaki mezarlar, babam buradan gittikten sonra buraya yeni gelen mezarlar. Bize, bir gerekçede sunmadılar. 2004 yılında iş kazası geçirdim. Bahçeyakası köyünde oturmaya başladım. Mezara geldim. Babamın kabrini bulamayınca, kardeşime sordum. O da bana 'Turgut Avcı ve Murat Şahin buradan kaldırdılar. Müdahale ettim, beni dövmeye geldiler. Hayvanlarım olduğu için uğraşamadım' dedi. Muhtar bize 'AK Partiliyiz dedi, siz CHP'lisin, Turgut Avcı sizi burada istemiyor, o yüzden mezarı kaldırdık' dedi. Yasal haklarımı sonuna kadar arayacağım. Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundum. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne kadar gideceğim." ifadelerini kullandı.

Eski Muhtar Murat Şahin ise konu hakkında açıklama yapmak istemediğini ifade etti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×