Yüksekdağ: Bu bir tasfiye operasyonudur

"Halkımızın Meclis'teki siyasi iradesine yönelik olarak bir tasfiye operasyonu başlatıldı"

Yüksekdağ: Bu bir tasfiye operasyonudur
31 Mayıs 2016 Salı 20:21

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Halkımızın Meclis'teki siyasi iradesine yönelik olarak bir tasfiye operasyonu başlatıldı." dedi. 

Yüksekdağ, Hakkari Otogarı'nda düzenlenen "Darbeye Karşı Demokratik Siyaset Buluşmaları" toplantısında konuştu. Konuşmasında Meclis'teki dokunulmazlıkların kaldırılmasına değinen Figen Yüksekdağ, şunları kaydetti:

"Halkların Demokratik Partisi'nin o Meclis'e önce 80 milletvekili ile sonra bütün engellemelere, saldırılara rağmen 59 milletvekili ile gidişinin tek bir yolu, tek bir kaynağı vardır, bir halkın direnişi. Sizlerin, bizlerin, hepimizin demokratik direnişi. Biz o Meclis'e nasıl geldiğimizi çok iyi biliyoruz. Biz o Meclis'e direnerek geldik ve o Meclis'te de direnerek kalmaya devam edeceğiz. O Meclis, bizlere yani halkımızın temsilcilerine lütfedilmiş bir Meclis değildir. Bizler onların icazetiyle ve onayı ile o Meclis'e gitmedik. Tam tersi karşımıza o seçim barajlarını çıkardılar. Ne yaptı halkımız o seçim barajlarını, güvendikleri, sırtlarını dayadıkları barajlarını yerle bir etti. Halkımızın Meclis'teki siyasi iradesine yönelik olarak bir tasfiye operasyonu başlatıldı. Ama zulmün bu kadar koyulaştığı, karanlığın bu kadar zifiri bir noktaya geldiği aşamada, emin olun aydınlığa daha fazla yaklaşmışız demektir."

Yüksekdağ'a, DBP Eş Başkanı Sebahat Tuncel, DTK Eş Başkanı Leyla Güven, HDK Eş Sözcüsü Gülistan Kılıç Koçyiğit ve HDP Hakkari Milletvekili Selma Irmak eşlik etti.

Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı toplantı olaysız sona erdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×