YÖK Başkanı Saraç'tan rektörlere çağrı

- YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç: - "Üniversitelerde FETÖ üyesi tek bir yönetici ve akademisyen kalmayacak. Akademi camiasını bu terör örgütünden tamamen temizleyin" - "Üniversitelerde öğretim üyesi kimliğiyle 'üniversite imamı, üniversite abisi' rolleriyle bazı rektörlere talimat verildiği iddiaları var. Bu iddialar kabul edilemez. Bu hususu tespit ettiğimde gereğini yaparım"

YÖK Başkanı Saraç'tan rektörlere çağrı
18 Temmuz 2016 Pazartesi 20:53

ANKARA (AA) - YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, rektörlere, "Üniversitelerde FETÖ üyesi tek bir yönetici ve akademisyen kalmamalı. Akademi camiasını bu terör örgütünden tamamen temizleyin" çağrısında bulundu.

Edinilen bilgiye göre, Saraç, FETÖ'nün darbe girişimi sonrasında devlet ve vakıf üniversitelerinin rektörleriyle yaptığı toplantının ardından basına kapalı da görüşme gerçekleştirdi.

Saraç, görüşmede rektörlere, Paralel Devlet Yapılanması'na ilişkin yükseköğretim kurumlarında şimdiye kadar alınan önlemlerin ve kararların masaya yatırılacağını, akademik camianın bu yapıdan tamamen temizlenmesi için atılacak yeni adımların etraflıca görüşüleceğini söyledi.

Rektörlere, bugüne kadar yapılan çalışmaların taviz verilmeden devam ettirilmesi uyarısında bulunan Saraç, üniversitelerde örgütün nefes almasını dahi istemediğini, kimsenin bu mücadelede gevşek davranmaması gerektiğini iletti.

Prof. Dr. Saraç, rektörlere şu ifadeleri kullandı:

"Eğer herhangi bir şüphelendiğiniz bir akademisyen varsa YÖK olarak gereğini yaparım. Ben sizlere güveniyorum ama içimizde bu mücadeleyi gevşek tutan olursa gereğini yaparım. Üniversitelerde FETÖ üyesi tek bir yönetici ve akademisyen kalmamalı. Akademi camiasını bu terör örgütünden tamamen temizleyin. Üniversitelerde öğretim üyesi kimliğiyle 'üniversite imamı, üniversite abisi' rolleriyle bazı rektörlere talimat verildiği iddiaları var. Bu iddialar kabul edilemez. Bu hususu tespit ettiğimde gereğini yaparım."İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×