Yıldırım, Özel Harekat Daire Başkanlığını ziyaret etti

- Başbakan Yıldırım: (1) "Bize 'delil' diye ipe un serenlere buradan yüce Türk milleti adına şunu söylüyorum, bundan daha büyük delil var mı kardeşim. Kendi halkının üzerine tankları süren, kendi halkını havadan ve karadan tarayan, uçaklarla bomba yağdıran bu ölüm makinalarının, bu canilerin arkasında artık durmaktan vazgeçin"

Yıldırım, Özel Harekat Daire Başkanlığını ziyaret etti
22 Temmuz 2016 Cuma 15:02

ANKARA (AA) - Başbakan Binali Yıldırım, "Bize 'delil' diye ipe un serenlere buradan yüce Türk milleti adına şunu söylüyorum, bundan daha büyük delil var mı kardeşim. Kendi halkının üzerine tankları süren, kendi halkını havadan ve karadan tarayan, uçaklarla bomba yağdıran bu ölüm makinalarının, bu canilerin arkasında artık durmaktan vazgeçin." dedi.

Yıldırım, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında darbe yanlısı pilotların kullandığı savaş uçaklarınca vurulan Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığı'na başsağlığı ziyaretinde bulundu.

Bombalama nedeniyle zarar gören Başkanlıktaki incelemelerin ardından gazetecilere açıklama yapan Başbakan Yıldırım, şunları söyledi:

"Bugün cuma, hainlerin Türkiye Cumhuriyeti'nin birliğine, bağımsızlığına, demokrasisine karşı hazırlık yaptıkları günün haftasındayız. Şurada, bulunduğumuz yerde, FETÖ mensupları, asker kılığındaki teröristler, buradan ülkenin, milletin bağımsızlığına, milli iradesine karşı başlatılan bu hain girişimi sona erdirmek için hazırlık yapan, merkeze inmeye çalışan 43 yiğidimizi attıkları bombayla şehit ettiler. Ayrıca az önce bir çukur gördük. Orada bir helikopter adeta enkaz haline geldi, bir yakıt aracı yok oldu. Orada da 7 yiğit kardeşimizi şehit verdik. Toplam burada 50 şehidimiz var. Bu arkadaşlarımızın hazin de bir öyküsü var. Birkaç gün önce Güneydoğu'da bölücü teröre karşı mücadelelerini yapmış ve buraya intikal etmiş arkadaşlarımız. Onlar Türk milletinin kalbinde taht kurmuştur. Bugün bu hain darbe girişiminin bertaraf edilmesi onların bu kahramanlıkları sayesinde mümkün olmuştur."

Özel harekat polislerinin yanı sıra polis teşkilatında görev yapanları alınlarından tek tek öptüğünü ifade eden Yıldırım, "Onlar bizim yiğitlerimizdir, onlar Türkiye'nin bekası için canlarını ortaya koyan yiğitlerdir." diye konuştu.

- "Şu manzaraya bir bakın"

Darbe girişimine katılan askerler tarafından vurulan ve tedavisi devam eden Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Dairesi Başkanı Turgut Arslan'a şifa dileyen Başbakan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Şu manzaraya bir bakın, milletim şu manzaraya bir baksın. Burası Suriye, Filistin değil, burası Ankara'nın kalbi ve vatandaşın dişinden, tırnağından, ekmeğinden artırarak verdiği paralarla alınan bombalar, füzeler, uçaklar. Yine bu ülkenin güvenliği için bu milletin huzuru için çalışan polis kardeşlerinin üzerine acımasızca saldırıyorlar. Bunu vatandaşlarımla paylaşmak istiyorum. Bu örgütün ne kadar cinnet noktasına geldiğini, ne kadar insanlıktan çıktığını gösteren bundan daha açık bir delil olamaz. Bize 'delil' diye ipe un serenlere buradan yüce Türk milleti adına şunu söylüyorum, bundan daha büyük delil var mı kardeşim. Kendi halkının üzerine tankları süren, kendi halkını havadan ve karadan tarayan, uçaklarla bomba yağdıran bu ölüm makinalarının, bu canilerin arkasında artık durmaktan vazgeçin."

Yıldırım, milletin, Başkomutan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısına cevap vererek meydanlara indiğini ve darbeci bozuntularına karşı durarak, büyük bir belayı bertaraf ettiğinin altını çizdi.

(Sürecek)


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×