Ürdün'de istihbarat ofisine yapılan saldırı

- Suudi Arabistan, Katar, Mısır, Arap Birliği ve İİT, Amman'daki saldırıyı kınadı

Ürdün'de istihbarat ofisine yapılan saldırı
07 Haziran 2016 Salı 00:39

RİYAD (AA) - Suudi Arabistan, Katar, Mısır, Arap Birliği ve İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), Ürdün'ün başkenti Amman'a bağlı Beka Mülteci Kampı'ndaki istihbarat ofisini hedef alan saldırıkınadı.

Suudi Arabistan resmi ajansı SPA'nın Dışişleri Bakanlığı kaynaklarına dayandırdığı haberde, Bakanlığın 5 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı kınadığı belirtildi.

Katar Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada istihbarat ofisini hedef alan saldırının her türlü insani ve ahlaki değerle çeliştiği ifade edilerek, Ürdün'ün, güvenlik ve istikrarın sağlanması için atacağı adımların desteklendiği kaydedildi.

Mısır Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada da Ürdün hükümetine ve halkına taziye dileklerinde bulunularak, Ürdün'ün terörle mücadele amaçlı uygulamalarına ve kararlarına destek verildiğine işaret edildi.

Arap Birliği Genel Sekreteri Nebil el-Arabi de "haince" olarak nitelendirdiği saldırıyı kınayarak, Birliğin terör ve aşırılıkla mücadelede Ürdün'ün yanında olduğunu vurguladı.

İslam İşbirliği Teşkilatı'nın (İİT) yayımladığı kınama mesajında da terörün her türlüsü reddedilerek, "Bu çirkin bir terör saldırısıdır" ifadesi kullanıldı.

Ürdün'ün başkenti Amman'a bağlı Beka Mülteci Kampı'ndaki istihbarat ofisini hedef alan saldırıda 5 kişinin hayatını kaybettiği bildirilmişti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×