Türkiye ve AB'den uzmanlar haftaya bir araya gelecek

- Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile Avrupa Birliği Bakanı Çelik, Antalya'da, AB Komisyonu Birinci Başkan Yardımcısı Timmermans ile görüştü - Vize serbestisi başta olmak üzere ilişkiler bağlamında gündemdeki konuların ele alındığı görüşmede, Türkiye ve AB'den uzmanların gelecek hafta bir araya gelerek izlenecek yol haritasını belirlemeleri kararlaştırıldı

Türkiye ve AB'den uzmanlar haftaya bir araya gelecek
27 Mayıs 2016 Cuma 17:51

ANTALYA (AA) - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik ile AB Komisyonu Birinci Başkan Yardımcısı Frans Timmermans'ın görüşmesinde, Türkiye ve AB'den uzmanların haftaya bir araya gelmesi konusunda mutabakata varıldı.

Birleşmiş Milletler En Az Gelişmiş Ülkeler İstanbul Eylem Programının Yüksek Düzeyli Kapsamlı Ara Dönem Gözden Geçirme Toplantısı için Antalya'da bulunan Çavuşoğlu ile Çelik, Timmermans ile bir araya geldi.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, görüşmede Türkiye ile vize serbestisi başta olmak üzere Türkiye-AB ilişkileri bağlamında gündemde bulunan konular ele alındı.

Yapıcı ve verimli geçtiği öğrenilen üçlü görüşmede, Türkiye ve AB'den uzmanların gelecek hafta bir araya gelerek izlenecek yol haritasını belirlemeleri, ardından bakanlar Çavuşoğlu ve Çelik'in, Timmermans ile tekrar bir araya gelmeleri kararlaştırıldı.

Görüşmede, üzerinde görüşülen ve uzlaşılan konular hakkında liderler seviyesinde bir araya gelinebileceği konusu da ele alındı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×