Turizm merkezlerindeki tatilciler dönüş yolunda

- Ramazan Bayramı tatilinin son gününde vatandaşların dönüşe başlamasıyla Muğla'nın turistik ilçelerindeki yollarda yoğunluk yaşanıyor

Turizm merkezlerindeki tatilciler dönüş yolunda
10 Temmuz 2016 Pazar 13:39

MUĞLA (AA) - Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla yerli turist yoğunluğu yaşanan Güney Ege'nin gözde tatil merkezleri Bodrum, Datça, Marmaris ve Fethiye'deki karayollarında tatilin son gününde trafik yoğunluğu yaşanmaya başladı.

Bayramda binlerce kişinin tatilini geçirmek için geldiği kıyı kesimlerde artan trafik yoğunluğu nedeniyle Muğla Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik ekipleri ve Jandarma trafik ekipleri sabah saatlerinden itibaren turizm merkezlerinin gidiş ve dönüş istikametlerinde uygulama başlattı.

Turistik ilçeler Bodrum, Datça, Marmaris ve Fethiye'de karayollarına çok sayıda sabit radar yerleştirilirken, trafik polisleri hız, alkol ve emniyet kemeri kontrollerini artırdı.

Özellikle İstanbul ve Ankara ile yakın illerden gelen ziyaretçiler, turizm merkezlerinde trafik yoğunluğuna neden oldu. Marmaris ilçesinde yoğunluğun önüne geçebilmek amacıyla trafik ışıkları devre dışı bırakılarak ekipler tarafından sürücüler yönlendirildi.

Ramazan Bayramı tatilinde 2,5 milyona yakın yerli turistin ziyaret ettiği Bodrum'da ise Yokuşbaşı, Kıbrıs Şehitleri Caddesi ile Turgutreis Mahallesi güzergahlarında geri dönüşler nedeniyle uzun araç kuyrukları oluştu.

Ekipler, sürücülerin güvenli seyahat edebilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×