TİKA’dan Peru'nun Tarım ve Eğitim bakanlıklarına ekipman desteği

TİKA’dan Peru'nun Tarım ve Eğitim bakanlıklarına ekipman desteği
29 Nisan 2016 Cuma 01:55

ANKARA (AA) - Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Peru Uluslararası İşbirliği Ajansı (APCI) aracılığıyla Peru Milli Eğitim Bakanlığına ve Peru Tarım Bakanlığına teknik donanım desteğinde bulundu.

TİKA tarafından yapılan yazılı açıklamada, Peru Tarım Bakanlığına bağlı Peru Su İşleri Otoritesine su kaynaklarını ve sel felaketlerini kontrol etmek için kullanılmak üzere GPS ekipmanı temin edildiği, biyoteknolojik üretim laboratuvarı kurulması için malzeme ve tohum işleme ekipmanı sağlandığı belirtildi.

Açıklamada, Peru Milli Eğitim Bakanlığına da Peru’da yürütülen, başarılı öğrencilere yönelik "yüksek nitelikli kolejler" projesine katkı amacıyla yazılım ve donanım desteği verildiği kaydedildi.

Söz konusu malzemeleri teslim etmek üzere düzenlenen törene, Peru Milli Eğitim Bakanlığı, Peru Milli Su İşleri Otoritesi (ANA), Tarım Bakanlığı yetkililerinin yanı sıra TİKA Başkanı Danışmanı Kamil Kolabaş ve Türkiye Cumhuriyeti Lima Büyükelçisi Ferda Akkerman'ın da katıldığı bildirildi.


Etiketler; #peru #TİKA

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×