TİKA'dan Afganistan'da meslek edindirme ve Türkçe kursları

TİKA'dan Afganistan'da meslek edindirme ve Türkçe kursları
22 Eylül 2016 Perşembe 16:24

MEZAR-I ŞERİF (AA) - Afganistan'da çeşitli alanlarda birçok projeyi hayata geçiren Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) meslek edindirme ve Türkçe kursundan mezun olanlar sertifikalarını aldı.

Ülkenin kuzeyinde Mezar-ı Şerif kentinde Afganistan Türkmenleri İslami Birleşik Şurası Belh Temsilciliği'nde düzenlenen sertifika törenine, TİKA Mezar-ı Şerif Koordinatör Yardımcısı Kenan Yıldırım, Belh İl Eğitim Müdürü Mevlevi Abdülaziz Aziz, Afganistan Türkmenleri İslami Birleşik Şurası Belh Temsilcisi Aziz Sadık ve Afganistan Samarkand Derneği Başkanı Muhammed Naim Mahdum, kursiyerler ve davetliler katıldı.

Törende konuşma yapan Belh İl Eğitim Müdürü Mevlevi Aziz, Türkiye ile Afganistan arasındaki uzun zamandır süren dostluğun ebediyen devam edeceğini vurgulayarak, Afganistan'ın eğitim alanında çok geri kaldığını, eğitimsiz bir ülkenin gelişmeyeceğini belirtti.

TİKA Mezar-ı Şerif Koordinatör Yardımcısı Yıldırım da Türkiye'nin her zaman iyinin yanında, kötünün karşısında olduğunu ifade ederek, Türkiye'nin Afganistan halkına yardımlarının bundan sonra da devam edeceğini kaydetti.

Afganistan Türkmenleri İslami Birleşik Şurası Belh Temsilcisi Sadık, Türkiye'nin Afganistan'daki faaliyetlere değinerek, yardımlar için Türk devletine ve halkına teşekkür etti.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×