TİKA ve İstanbul Belediyesinden Gürcistan'a destek

- Başkent Tiflis'e 5 belediye otobüsü hediye edildi

TİKA ve İstanbul Belediyesinden Gürcistan'a destek
26 Mayıs 2016 Perşembe 14:47

TİFLİS (AA) - Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) ve İstanbul Büyükşehir Belediyesinin işbirliğiyle Gürcistan'ın başkenti Tiflis'e 5 belediye otobüsü hediye edildi.

Tiflis'te Avrupa Meydanı'nda düzenlenen törende, Türkiye-Gürcistan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkan Yardımcısı Hüseyin Şahin, Türkiye'nin Tiflis Büyükelçisi Zeki Levent Gümrükçü, İETT Genel Müdürü Mümin Kahveci, Tiflis Belediye Başkanı Davit Narmaniya ve TİKA Tiflis Koordinatörü Mustafa Korkmaz katıldı.

Törende, TİKA ve İstanbul Büyükşehir Belediyesinin işbirliğiyle başkente getirilen 5 belediye otobüsü Gümrükçü tarafından Narmaniya'ya teslim edildi.

Büyükelçi Gümrükçü AA muhabirine yaptığı açıklamada, İstanbul'da kullanılan otobüslerin tamamen yenilendiğini söyledi.

Yakın geçmişte İstanbul ve Tiflis arasında kardeş şehir anlaşması imzalandığını anımsatan Gümrükçü, "Belediye otobüslerinin devir teslimi kardeş şehir anlaşmasının ilk somut sonucu oldu. Gelecek dönemlerde de bu iki güzel şehrimiz Tiflis ve İstanbul yakın işbirliğine devam edecek ama bugün güzel bir törenle Gürcistan'ın 25. bağımsızlık yıl dönümüne küçük bir hediye sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz." dedi.

Narmaniya, destek ve işbirliği için İstanbul Belediyesi, TİKA ve Türkiye hükümetine teşekkür ederek, İstanbul'daki ulaşım sisteminin dünyanın en iyilerden olduğunu vurguladı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×