Teröristlerden temizlenen Sur'da polisten vatandaşlara su ve hurma ikramı

- Diyarbakır'ın Sur ilçesinde huzur ve güven ortamının devamı için çalışmalarını sürdüren emniyet personeli, iftar vaktinde evlerine yetişmeye çalışan vatandaşlara hurma ve su ikram etti - Vatandaşlar: - "Allah sizin de orucunuzu kabul etsin. Bizim size ikramda bulunmamız gerekirken, siz ikramda bulunuyorsunuz"

Teröristlerden temizlenen Sur'da polisten vatandaşlara su ve hurma ikramı
24 Haziran 2016 Cuma 22:30

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'ın PKK'lı teröristlerden temizlenen Sur ilçesinde polis ekipleri, iftar vaktinde evlerine yetişmeye çalışan vatandaşlara hurma ve su ikram etti.

Sur'da 28 Kasım 2015'te Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin hayatını kaybettiği, polis memurları Ahmet Çiftaslan ve Adem Erdur'un şehit edildiği saldırının ardından terör örgütü PKK mensuplarının yakalanması, kamu düzeninin sağlanması, barikatların kaldırılması, çukurların kapatılması ve patlayıcıların imhası için Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve emniyet unsurlarınca başlatılan operasyonun 9 Mart'ta tamamlanmasının ardından ilçede emniyet personeli tarafından alınan güvenlik önlemleri sürüyor.

Başarıyla tamamlanan müşterek operasyonlarla teröristlerden temizlenen Sur'da görev yapan polis ekipleri, vatandaşların huzur ve güven içinde yaşamlarını sürdürmeleri amacıyla nöbet tutuyor.

İftar saati yaklaştığında nöbet tutan polis memurları yemeklerini ısıtarak, ezan vaktini bekliyor. Ramazan dolayısıyla oruçlarını nöbet tutarken açan ekipler, iftar vakti evlerine yetişmeye çalışan vatandaşlara hurma ve su ikramında bulundu.

İlçede huzurun tesis edilmesinden memnuniyet duyan vatandaşlar, kendilerine ikramda bulunan polislere teşekkür ederek, "Allah sizin de orucunuzu kabul etsin. Bizim size ikramda bulunmamız gerekirken, siz ikramda bulunuyorsunuz. Zaten yükünüz çok ağır, böyle ikramlarda bulunarak bizi mahcup ediyorsunuz. Allah yardımcınız olsun." diyerek memnuniyetlerini dile getirdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×