"Temiz Evim Projesi" yüzleri güldürüyor

- Ordu'nun Çamaş ilçesinde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca desteklenen "Temiz Evim Projesi" ile yardıma muhtaç, yaşlı, engelli ve kronik hastalığı bulunan vatandaşların ev temizliği, yemekleri, kişisel bakımları ve ilaç kullanımlarının takibi yapılıyor - Çamaş Kaymakamı Gökpınar: - "İlçede tespit ettiğimiz 65 yaş üstü, engelli ve ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlarımıza temizlik hizmeti veriyoruz"

13 Haziran 2016 Pazartesi 14:58

ORDU (AA) - Çamaş Kaymakamlığınca hazırlanan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca desteklenen "Temiz Evim Projesi" ile yardıma muhtaç, bakacak kimsesi bulunmayan ve günlük işlerini idame ettirebilecek durumda olmayan vatandaşların hayatı kolaylaştırılıyor.

İlçede 30 ailenin yararlandığı "Temiz Evim Projesi" hakkında gazetecilere açıklamalarda bulunan Kaymakam Hasan Gökpınar, "Temiz Evim Projesi"ni Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı desteğiyle yürüttüklerini belirterek "İlçede tespit ettiğimiz 65 yaş üstü, engelli ve ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlarımıza temizlik hizmeti veriyoruz." dedi.

Gökpınar, aynı zamanda bu vatandaşların yemeklerini de yaptıklarını ifade ederek "İlaçlarını kontrol ediyoruz. İlaçlarını dozunda ve düzenli olarak almalarını sağlıyoruz. Ödemeleri gereken faturalarının da takibini yapıyoruz. Tüm bu hizmetleri hazırladığımız proje kapsamında vatandaşlarımıza ücretsiz olarak sunuyoruz." diye konuştu.

Projenin finansmanını Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğünce sağladıklarını dile getiren Gökpınar, şunları kaydetti:

"Yöre halkının çoğu gurbetçi. Çocukları diğer illerde çalışmak durumunda olan insanlar. Gurbette yaşayan vatandaşlarımızın anne babaları burada yapayalnız kalmış durumda. Proje kapsamında çalışan personelimiz, burada yapayalnız durumda, tek başına yaşayan vatandaşlarımıza aynı zamanda dostluk, arkadaşlık yapıyor. Onlarla sohbet ediyor, birlikte çay içiyor, yemek yiyor. Onlara aile sıcaklığını yaşatıyor. Bu mübarek ramazan ayında amacına ulaşan, sosyal devlet ilkesini yansıtan bir proje olarak değerlendiriyoruz."

Projeden yararlanan Hüsne Gülmez, çok memnun olduğunu kaydederek, "Allah razı olsun kaymakamımızdan, devletimizden. Bizler yaşlı insanlarız, artık işlerimizi kendi başımıza yapamayacak duruma geldik. Bu proje sayesinde evlerimiz temizlik gördü. Yemeklerimiz yapılıyor. Hastalarımızın ilaçları düzenli veriliyor. Projede görevli personel bizim evladımız gibi. Onlar bakıyor bize." dedi.

Zekiye Bölükbaş ise uzun bir aradan sonra evlerinin temizlediğini söyleyerek "Proje sayesinde yüzümüz güldü. Bizlere sahip çıkan herkesten Allah razı olsun." diye konuştu.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×